"Nerede oynayacağımıza oyuncularla karar vereceğiz"

"Nerede oynayacağımıza oyuncularla karar vereceğiz"
Salı 27.03.2012 00:00

(A) Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Abdullah Avcı, milli takım maçlarının nerede oynanacağı konusunda, oyuncularıyla konuştuktan sonra karar vereceklerini söyledi.

Avcı, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Kültür ve Kongre Merkezi'nde öğrencilerle bir araya geldi.

Milli takım maçlarının İstanbul'da oynanıp oynanmayacağı konusundaki bir soruya Avcı, ''İstanbul'da olumsuz durumlar oldu. Maçlarımızı tek statta oynayacağız diye bir şey yok. Bursa'yı denedik. Diğer statların durumlarına bakıp karar vereceğiz. Ülke olarak dalgalanmalar yaşıyoruz. Keşke herkesin koşarak geldiği statta oynayabilsek. Bunu zaman gösterecek'' diye cevap verdi.

Futbolda artık rahat kazanma devrinin sona erdiğini savunan Abdullah Avcı, ''Futbolda artık rahat kazanmak yok. Küçük detaylar maç kazandırıyor, maç kaybettiriyor. Artık '2-3 atalım' futbolu yok. Bizler arkadaşına, rakibine, hakeme ve taraftara saygı duyan bir ekip geliştirmeliyiz. Bir örnek verecek olursak, küme düşen Köln takımı son maçını 70 bin kişiye oynadı. Yani 70 bin kişi takımı ikinci lige uğurladı. Bu bir spor kültürüdür'' şeklinde konuştu.

Avcı, Akdeniz ikliminde duyguların futbolda etkili olduğuna da vurgu yaparak, sözlerini şöyle tamamladı:

''Oyun içinde kalmak önemlidir. Dünyada belli ülkelerde değişimler var. Brezilya ve Almanya bile sistemini değiştirdi. Sistem önemli değil, sistem içindeki taktikler önemlidir. Slovakya maçında 4-2-3-1 oynadık. Bunun içindeki taktikleri önemlidir. Rakam üzerinden konuşmak önemli değil. Bazı mevkilerde kafamda oyuncular var. Bazı mevkilerde ise sıkıntılar var.''

Etiketler abdullah avcı
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN