''Türkiye'de kendime çok fazla dikkat etmedim"

''Türkiye'de kendime çok fazla dikkat etmedim"
Pazartesi 21.05.2012 14:10

İspanya'nın Atletico Madrid takımıyla UEFA Avrupa Ligi şampiyonluğu kazanan milli futbolcu Arda Turan, Türk bayrağıyla kupa törenine çıkmasının kendisi için çok özel bir duygu olduğunu söyledi. Arda, milli takımdan arkadaşı Trabzonsporlu Burak Yılmaz'ın ''dünya yıldızı'' olabilecek kapasitede olduğunu da ifade etti.

A Milli Futbol Takımı'nın yurt dışı kampı aday kadrosunda yer alan Arda Turan, Avusturya yolculuğu öncesinde, milli takım sponsoru Nike tarafından Ataköy Sheraton Otel'de düzenlenen basın toplantısında soruları yanıtladı. Türkiye'yi yurt dışında en iyi şekilde temsil etmeye çalıştığını kaydeden Arda, ''Avrupa kupası kazanmak ve Türk bayrağıyla oraya çıkmak çok özel bir duyguydu. Türk bayrağını en iyi şekilde dalgalandırmaya çalışıyorum'' dedi.

İspanya'da çok güzel ve faydalı bir sezon geçirdiğini vurgulayan milli futbolcu, ''Defansif anlamda kendimi geliştirdim. Atletico Madrid ile milli takımdaki görevlerim farklı olabilir. Benim için İspanya Ligi öğrenme ve kendimi geliştirme açısından çok önemliydi. İlk önce Türkiye'yi temsil görevim var. Bunu en iyi şekilde yapmaya çalışıyorum'' diye konuştu.

''Türkiye'de kendime dikkat etmedim''

İspanya'da oynarken kilo vermesiyle ilgili bir soru üzerine Arda Turan, Türkiye'de oynarken kendisine çok fazla dikkat etmediğini belirtti ve şöyle konuştu:

''Türkiye'de çok fazla oynama isteğim varken, tedavi sürecini çok sağlıklı kafayla geçiremedim. Çok çabuk futbola dönmek istiyordum. Fazla enjeksiyon, fazla iğne tabii ister istemez kilo aldırıyor. İspanya'da futbola daha çok konsantre oldum. Kendime dikkat ettim. Artık 25 yaşına geldim. Yavaş yavaş büyüyoruz. Ben Nuri kadar profesyonel değilim, ama en iyi şekilde kendime bakmaya çalışıyorum. Çünkü kendime iyi bakarsam, oynadığım takımlara faydalı olabilirim. Hem kendime hem oynadığım takımlara ihanet etmemem lazım. Elimden geldiğince fizik ve kafa olarak en iyisini vermeye çalışıyorum.''

''İnşallah Burak ile beraber oluruz''

Burak Yılmaz'ın çok büyük bir golcü olduğunu dile getiren ve kendisiyle İspanya'da beraber oynamak istediğini söyleyen Arda, ''İspanya onun için büyük bir tecrübe olabilir. Onun dünya yıldızı olabilecek potansiyeli var. İnşallah beraber oluruz. Beraber olursak çok mutlu olurum'' dedi.

A Milli Futbol Takımı'nın Avusturya'da yapacağı kampta her günün çok özel olacağını da kaydeden Arda Turan, sözlerini şöyle tamamladı:

''Oyun anlamında öğrenmemiz gereken şeyler bulunuyor. Yeni bir hocamız, yeni felsefemiz var. Bu süreçte sabır ve desteğe ihtiyacımız olacak. Başarılı olacağımıza inanıyoruz. Abdullah hocamız bunu daha önce genç milli takımda başardı. 2014'te en iyi şekilde hazırlanıp, Brezilya'da olmak istiyoruz.''
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN