Prova zamanı

Prova zamanı
Salı 22.05.2012

A Milli Takım'ın genç hocası, takım olarak önemli sorumluluklar taşıdıklarını söyledi. Avcı, Portekiz ve Ukrayna maçlarında Hollanda sınavının taktiğini deneyecek

A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Abdullah Avcı, Dünya Kupası elemeleri öncesinde yurt dışında yapacakları iki haftalık kamp dönemini iyi değerlendireceklerini söyledi. Avusturya yolculuğu öncesinde Milli Takım'ın sponsoru Nike tarafından düzenlenen basın toplantısında soruları yanıtlayan Avcı, "İki haftalık süreci iyi değerlendirerek, hem saha içi hem saha dışı beraberliğimizi daha iyi hale getirmek istiyoruz. Zor bir süreç yaşadık. Sorumluluklarımız büyük" dedi.

GÜZEL GÜNLER GÖRECEĞİZ
Kampta yapacakları çalışmalara da değinen Avcı şöyle konuştu: "Avrupa Şampiyonası'na katılacak Portekiz ve Ukrayna son provalarını bizle yapacak. Eleme grubunda ilk maçımızı Hollanda ile oynayacağız. Hollanda maçında oynayacağımız oyunu, taktiği Portekiz ve Ukrayna maçlarında uygulamaya çalışacağız." Performansı, genel durumu iyi olan her oyuncuya kapılarının açık olduğunu dile getiren Abdullah Avcı, "Kadroya güvenim tam. Güzel günler ise yakında" diye konuştu.

NAZAR BONCUKLU
A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Abdullah Avcı, milli futbolcular Arda Turan, Nuri Şahin ve Burak Yılmaz yeni iç saha formasını basına tanıttı.
Yeni formalarda göğüs bölümünde yine kırmızı bir bant ve bandın sol tarafında, kalbin üstüne denk gelen kısımda ay-yıldız bulunuyor. Yakanın arka iç kısmında, nazar boncuğu yer alıyor.

4 OYUNCU ÇIKARILDI
Milli Takım'da Avusturya'daki hazırlık kampı öncesi A Milli Takım'da Gökhan Gönül, Olcan ve Mehmet Ekici'nin sakatlıkları, Tolga Zengin'in ise ai-levi nedenlerinden dolayı kadrodan çıkartıldıkları belirtildi. Hafif sakatlıkları bulunan Sinan Bolat ve Volkan Demirel ise Avusturya kampına götürüldü. Bu ikili iyileşirse maçlarda oynayacak.

RÜŞTÜ'YE JUBİLE
Ay-Yıldızlı ekibimiz 15 gün sürecek kamp boyunca 5 hazırlık maçı yapacak. Bu maçlardan birinde forma giyecek olan Rüştü Reçber, Milli Takımda jübilesini gerçekleştirecek. Teknik direktör Abdullah Avcı bugün basın toplantısı yapacak.

POTANSİYEL MEVCUT
Milli Takım'ın en gözde isimlerinden Arda Turan basın toplantısında, Burak Yılmaz için "Dünya yıldızı olma potansiyeli var. Keşke birlikte futbol oynasak" dedi. Arda, Abdullah Avcı ile birlikte yeni bir felsefeleri olduğunu da sözlerine ekledi.

BURAK ÇOK HIRSLI
A Milli Futbol Takımı'nın yurt dışı kampı aday kadrosunda yer alan Burak Yılmaz, takımın önemli bir parçası olmak istediğini kaydetti. Burak, "5 hazırlık maçında elimden geleni yapacağım. Oldukça hırslıyım" açıkamasını yaptı.
Etiketler abdullah avcı
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN