Bu takım iş yapar

Bu takım iş yapar
Cuma 25.05.2012

Avusturya'daki özel maçta Abdullah Avcı gençlere şans verdi. İlk kez milli olan Sercan göz kamaştırdı. Hamit, Nuri ve Selçuk İnan (penaltı) galibiyeti getirdi

A Milli Takım, Dünya Kupası elemeleri öncesinde Avusturya'da özel maçta karşılaştığı Gürcistan'ı 3-1 yendi. Abdulah Avcı genç oyunculara şans verirken, öğrencileri de onu mahcup etmedi. Milliler maça adeta 1-0 önde başladı. Sercan Sararer'in getirip ortaladığı topu kaptan Hamit şık bir kafa vuruşu ile ağlara yolladı. Milliler 40'ta Nuri'nin golüyle ilk yarıyı 2-0 önde kapattı.

SAVAŞAN BİR MİLLİ TAKIM GELİYOR
52'de bir anlık dalgınlık Gürcistan'ın David Targamadze ile golü bulmasına neden oldu. Abdullah Avcı golden hemen sonra Arda ve Selçuk İnan'ı sahaya sürdü. 82'de kazanılan penaltıyı Selçuk İnan ağlara yollayıp skoru belirledi: 3-1. Milli Takım özellikle ilk yarıda hücumu düşünen, topu sürekli ileriye taşıyan futboluyla göz doldurdu. Teknik direktör Abdullah Avcı, "Savaşan kadro" kuracağının sinyallerini verdi.

ÖZGÜVEN KAZANDIK
A Milli Takım Teknik Direktörü Abdullah Avcı, Gürcistan galibiyetinin moral olduğunu ve eksikliklerini de görme şansları bulduklarını söyledi Avcı, "Bu hazırlık sürecini iyi değerlendirmeye çalışıyoruz. Galibiyet de öz güven kazanmak açısından önemli ama çıkarmamız gereken daha önemli dersler var. Bir senedir futbolun konuşulmadığı yerde yeniden futbolu sevdirmeye çalışıyoruz. Bugün özellikle ilk 45 dakikadan keyif almıştır izleyenler. Bulgaristan, Portekiz ve Ukrayna karşılaşmaları bizim için önemli maçlar olacak" diye konuştu.

SERCAN'I 6 AY TAKİP ETTİK
Abdullah Avcı, Sercan'a da övgüler yağdırdı. Sercan'ı 6 aydır takip ettiklerini belirten Avcı, "Önemli olan bu oyuncuların ilk maçlarında verdikleri resimlerdir. Sercan bu resmi çok iyi biçimde verdi. Umarım meyvelerini alacağız" dedi.

YARIN FARKLI 11 OLACAK!
Teknik patron Avcı, Finlandiya maçında farklı bir 11'in sahada olacağını söyledi. Başarılı çalıştırıcı, "30-35 tane oyuncumuz var. Farklı oyuncular ve farklı sistemlerle iyi oynayıp, iyi sonuçlar almaya çalışacağız. Olumlu bakıyoruz" yorumunu yaptı.


Oğuz YÖRÜK
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN