Sokak topçusuyum

Sokak topçusuyum
Cuma 25.05.2012

Stilini Quaresma'ya benzeten 23 yaşındaki kanat oyuncusu, "Burada olmak gurur verici. Çok yetenekli oyuncular bir arada. 2014'te yer alacağız" dedi

A Milli Takım'ın yeni yıldızı Sercan Sararer, FOTOMAÇ'a önemli açıklamalarda bulundu. Greuther Fürth forması altında adından söz ettiren, A2 Milli Takımı ve daha sonra ise A Milli Futbol Takımı'na davet edilen Sercan kısa zamanda teknik direktör Abdullah Avcı'nın gözüne girmeyi başardı. Dünkü Gürcistan maçına ilk 11'de başlayan 23 yaşındaki oyuncu, önce Erdal Keser'den A2 Milli Takımı'nda oynaması için teklif aldığını belirterek, "Türkiye benim vatanım, çok mutlu oldum" diye konuştu.

ALMANLAR DA TEKLİF YAPTI AMA GİTMEDİM
Sercan, "Alman Milli Takımı'ndan da davet almıştım ama İspanyol ve Türk vatandaşlıklarını bırakmamı istediklerinde cevabım hayır olmuştu. Sonra A Milli Takım için davet aldım ve şimdi buradayım" dedi. Her iki ayağını da kullandığını belirten genç yıldız, "Forvet arkasında sol ve sağ kanatta oynayabilirim. Ama en önde de oynarım. Buralar benim iyi performans gösterdiğim yerler. Kendimi Ricardo Quaresma'ya benzetiyorum" dedi.

HARİKA BİR EKİBE SAHİBİZ
Sercan, A Milli Takım'ın 2014 Dünya Kupası hedeflerinin olduğunu ifade ederek, "Biz iyi bir takımız. Çok yetenekli oyuncular bir araya gelmiş durumda. Çok iyi bir teknik direktörümüz ve harika bir ekibi var. Burada herkes profesyonel. 2014 finallerinde olacağımızdan şüphem yok" şeklinde konuştu.

Evli, mutlu ve çocuklu!..
Eşi Kristina ve 2 yaşındaki çocuğu Mia ile birlikte çok mutlu olduğunu belirten 23 yaşındaki yıldız, Türk taraftarların Almanlar'dan daha çılgın olduğunu belirtti. Sercan, futbol yeteneklerini ise "Almanya'da bir deyim vardır. Çok yetenekli oyuncuya 'sokak topçusu' derler.
Ben bir sokak topçusuyum" şeklinde yorumladı.

Etiketler Sercan Sararer
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN