Avcı'dan Emre yorumu

Avcı'dan Emre yorumu
Pazar 27.05.2012 17:22

A Milli Takım Teknik Direktörü Abdullah Avcı, Finlandiya maçında Rüştü'den sonra kaptanlık bandını takan Emre Belözoğlu'nun iyi çalıştığını belirterek, "Emre, bizim takımın en deneyimli, en tecrübeli en kaliteli oyuncularından bir tanesi." dedi.

2014 Dünya Kupası elemeleri öncesinde Avusturya'da kampta bulunan A Milli Futbol Takımı'nda teknik direktör Abdullah Avcı ve teknik heyet, konakladıkları otelde basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Yenilen yemeğin ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan teknik direktör Abdullah Avcı, bir soru üzerine Avrupa'daki Türk kökenli oyuncuları takip eden Scout ekibinin olduğunu dile getirerek, "Burası Türk Milli Takımı. Onlar da milliyetçilik duyguları ön planda olan ve bu duyguları da zaman zaman her türlü ifade eden vatandaşlarımız. Takip ediyoruz ve onlar da son derece doğru doğru geri bildirim veriyorlar." ifadelerini kullandı.

Avrupa'da zorlaşan hayat şartlarının aileleri, çocuklarını para kazanmak için spor dışında çeşitli mesleklere yönlendirdiklerini bunun bir tehlike olup olmayacağı yönündeki soruya Abdullah Avcı, "Her ikisini de organize edebileceklerini düşünüyorum. Sadece Avrupa'daki değil Türkiye'deki ailelere ve oyunculara da söylüyorum. Hayatlarını doğru planlarlarsa futbolu ve eğitimi bir arada götürebilecekleri bir durum oluşturabilirler. Bu fedakarlık isteyen bir şey. Bir oyuncunun futbol sevgisi varsa bunu da halledebilir diye düşünüyorum." cevabını verdi.

Finlandiya maçında ortaya koyduğu oyunla beğeni toplayan Emre Belözoğlu ile ilgili bir soruyu da yanıtlayan Abdullah Avcı, "Emre geldiğinden beri son derece iyi çalışıyor. Dünkü performansı da son derece iyiydi. Bizim takımın en deneyimli en tecrübeli en kaliteli oyuncularından bir tanesi. Bu performansının devam etmesini diliyorum." şeklinde konuştu.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN