Bekir'in milli forma mutluluğu

Bekir'in milli forma mutluluğu
Pazartesi 28.05.2012 12:37

Fenerbahçe'nin milli futbolcusu Bekir İrtegün, A Milli Takım kadrosuna seçildiği için kendisini ayrıcalıklı futbolcular içinde gördüğünü vurgulayarak, ''Bu formaya layık olmak için gerçekten çok çalışacağım'' dedi.

A Milli Futbol Takımı'nın Finlandiya ile 26 Mayıs'ta yaptığı hazırlık maçında ilk kez A Milli Takım formasını giyen 28 yaşındaki defans oyuncusu, duygularını Türkiye Futbol Federasyonu'nun internet sitesine açıkladı.

En son 3 yıl önce, Haziran 2009'da milli takıma çağrıldığını anlatan Bekir, ''Bu kampa kadar 3 kez daha kadroda yer almış, ancak maça çıkmak kısmet olmamıştı. Hocalarımın yeni dönem için beni tercih etmesinden çok mutluyum. Kendimi ayrıcalıklı futbolcular içinde değerlendiriyorum. Bu formaya layık olmak için gerçekten çok çalışacağım. Milli Takım kampında bu sezon yaşananlardan eser yok, daha çok futbol ortamı var. Oynadığımız 2 ve sonra oynayacağımız 3 maçın Türkiye'de futbolun özlenmesi adına da ayrı bir önemi olmalı'' ifadelerini kullandı.

A Milli Takım'a biraz sabır gösterilmesi halinde başarıların da kendisinden geleceğini belirten Fenerbahçeli futbolcu, ''Milli Takım, kulüp takımları gibi değil. Takımda çok genç arkadaşlar var, ben de büyüdüğümü hissetmeye başladım. Takımda kulüp havası yaşanması çok güzel. Bu ortam, çok yakında göreceksiniz milli maçların skorlarına da yansıyacak. Abdullah Avcı hocamızın dediği gibi her turnuvada var olan bir milli takımın oluşması gerekiyor. Bunda, biz futbolculara büyük görevler düşüyor'' şeklinde görüşlerini açıkladı.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN