Web Sürümüne Geç

  Avcı: "İyi başlamak istiyoruz"

  Avcı: "İyi başlamak istiyoruz"
  02 Eylül 2012, Pazar Güncelleme: 13:07

  A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Abdullah Avcı, 2014 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri'ne 7 Eylül'de Hollanda maçıyla iyi bir başlangıç yapmak istediklerini söyledi.

  Türkiye Futbol Federasyonu ile OPET Petrolcülük A.Ş. arasında İstanbul'da imzalanan sponsorluk anlaşmasının ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Avcı, dünya sıralamasında 3., 4. sırada olduğu için herkesin Hollanda'yı konuştuğunu belirterek, ''Ama biz Estonya, Romanya ve Macaristan'ı da bütün ekimizle hazırlık ve resmi maçlarda canlı seyrediyoruz'' dedi.

  Zor bir grupta yer aldıklarını vurgulayan Abdullah Avcı, şöyle devam etti: ''Estonya geçen sene play-off oynadı. Romanya'nın belli bir standardı var. Macaristan bu turnuvayı son derece istiyor. Biz de grup birinciliği gibi bir hedef koyduk. İyi başlamak istiyoruz. En azından oyun anlamında iyi başlamak özgüvenimizi artıracaktır. Oyuncu grubuna güveniyoruz. Hollanda teknik direktör değişikliği yaptı, Belçika maçında çok olumlu bir şekilde takıma yansımış. Sonuç anlamında söylemiyorum, ama oyun anlamında yansımış. Güzel bir müsabaka bizi bekliyor.''

  Fenerbahçe ve Galatasaray dışında Türk takımlarının bu sezon Avrupa kupalarından elenmesiyle ilgili soru üzerine ise Avcı, uluslararası alanda maç oynamanın milli takıma olumlu yansımasının önemli olduğunu kaydederek, ''Ancak bununla da kafamızı tamamen dibe sokamayız. Olumlu bakmalıyız. Türk insanı olarak sıkıştığımız yerlerde iyi şeyler yapmışızdır. Şu anda Avrupa'ya devam eden Fenerbahçe ve Galatasaray'dan 13 oyuncumuz var, diğerleri de Avrupa'da oynuyor. Bu da bize olumlu yansıyacaktır'' şeklinde konuştu.
  Etiketler abdullah avcı
  Yükleniyor