Web Sürümüne Geç

  Hedef 8'de 8

  Hedef 8'de 8
  10 Eylül 2012, Pazartesi Güncelleme: 23:43

  A Milli Takım'ın teknik patronunun, ay-yıldızlı oyunculara, "Hollanda karşısındaki gibi oynarsak grupta her takımı yeneriz. Rövanşa kadar 8'de 8 yapacağınıza inancım tam" dediği ifade edildi

  A Milli Takım'da gözler Estonya maçına çevrilirken, teknik heyet oyuncuları motive etmeye çalışıyor. Teknik direktör Abdullah Avcı, Hollanda dönüşü uçakta oyuncularla sohbet edip moral verirken, gruptan çıkacağımız konusundaki inancını bir kez daha vurguladı. Avcı'nın, "Hollanda'da istediğimiz sonucu alamadık ama oynadığımız futbol beni tatmin etti. Sonuçta rakibin adı Hollanda. Biz atamadık, onlar attı. Aynı oyunu sergilersek, grupta diğer tüm rakipleri yeneriz" dediği öğrenildi.

  ESTONYA'YI KASETTEN ÇÖZDÜ
  Tüm oyunculardan artık Hollanda'yı unutup, Estonya maçına konsantre olmalarını isteyen Abdullah Avcı'nın, "Hollanda ile oynayacağımız rövanşa kadar 8 maç var. Hedefimiz 8'de 8 olmalı. Ben bunu başarabileceğinize inanıyorum. Estonya'yı güzel bir oyunla yenerek bu yolda ilk adımı atalım" ifadelerini kullandığı kaydedildi. Öte yandan Avcı'nın dün ekibiyle birlikte Estonya'nın Romanya ile oynadığı maçın kasedini izleyip, rapor hazırladığı bildirildi.

  RÜÜTLİ: PUAN ALIRIZ
  Estonya milli takım hocası Tarmo Rüütli, "Romanya'ya 2-0 yenilmemiz ölçü alınmasın. Türkiye'ye puan ya da puanlar almaya geldik" dedi. Türk milli takımının değişim içinde olduğunu belirten tecrübeli teknik adam şunları söyledi: Finallere katılmamız hayal gibi ama Estonya olarak biz de aşama kaydettik. Planlarımızı uzun vadeli yapıyoruz.

  YENİLGİ ÇABUK UNUTULDU
  Hollanda'dan dönen milliler hemen Estonya maçı hazırlığına başladı. Teknik direktör Abdullah Avcı yönetimindeki oyuncuların morallerinin yüksek olduğu da gözledi. Kanat organizasyonları ve gol çalışması yaptıran Avcı'nın oyuncularını sık sık uyarması da dikkat çekti. Savunma oyuncularıyla ayrıca ilgilenen Avcı yan toplardaki zaafiyet için çalışma yaptırdı. Duran toplarda adam paylaşımı ve müdahale de defalarca tekrar edildi.

  ESTONYA KAMPA ÇEKİLDİ
  Millilerin, 2014 Dünya Kupası elemelerinde grupta yarınki rakibi Estonya dün İstanbul'a geldi. Sabiha Gökçen Havalimanı'na inen teknik direktör Tarmo Rüütli yönetimindeki kafile, işlemlerin ardından konaklayacakları otelde kampa çekildi. Bugün maçın oynanacağı Şükrü Saracoğlu Stadı'nda son idmanını yapacak olan Estonya'da Rüütli de soruları yanıtlayacak.
  Yükleniyor