Web Sürümüne Geç

  "İlk galibiyetimizi almak istiyoruz"

  "İlk galibiyetimizi almak istiyoruz"
  10 Eylül 2012, Pazartesi Güncelleme: 14:03

  A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Abdullah Avcı, 2014 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri (D) Grubu'ndaki 2'nci maçında yarın Estonya ile yapacakları karşılaşmayla grupta ilk galibiyeti almak istediklerini söyledi.

  A Milli Takım Teknik Direktörü Abdullah Avcı, yarın akşam kendi sahalarında oynayacakları Estonya maçından galibiyetle ayrılmak istediklerini söyledi.

  Milli Takım'ın kamp yaptığı Swiss Otel'de kaleci Tolga Zengin ile birlikte basın mensuplarının karşısına çıkan genç teknik adam, Estonya ile oynanacak 2014 Dünya Kupası Grup Eleme maçı öncesinde basın mensuplarının sorularını cevapladı.

  2012 yılında kendi sahalarında resmi maça çıkacaklarının heyacanını yaşadıklarını belirten genç hoca, "17 Kasım'da göreve geldiğimiz günden beri ekiple beraber bütün taraftarlarımızı kırmızı-beyazlı formalarla yanımızda görmek istediğimizi açıklamıştık. Yarın akşam 50 bin taraftarın Şükrü Saracoğlu Stadı'nda bizi destekeyecektir. Bunun heyacanını yaşıyoruz." dedi.

  Estonya maçının değerlendirmesinden önce cuma günü oynanan Hollanda maçı hakkında konuşan Abdullah Avcı, şunları ifade etti:

  "Hollanda maçı öncesinde pazartesi günü Hollanda'da kampa girdik. Ekibimle beraber tüm hazırlıklarımızı yaptık. Cuma akşamı Amsterdam'da bunun resmini sağlıklı bir şekilde geri bildirimini aldık. Rakiple aynı oranda topa sahip olma oranımız vardı. En az onlar kadar pozisyonlara girdik. Rakibe kendi sahasında baskı uyguladık. Oyunun her alanında vardık. Ancak istediğimiz skoru alamadık. Bunun üzüntüsünü yaşıyoruz. Ancak yeni katılan oyuncularla birlikte ileriye yönelik doğru mesajlar verdik. Alınan mesaj ileriye sağlıklı bakmamızı sağlıyor."

  ESTONYA KARŞISINDA GALİBİYET ALMAK İSTİYORUZ
  Avcı, rakipleri Estonya'nın geçtiğimiz yıl 2012 Avrupa Şampiyonası'na katılmak için play-off oynadığını hatırlatarak, "Fizik kalitesi oldukça yerinde bir takım. Mücadeleyi her an yaşayan bir ekiple oynayacağız. Yarın akşam son derece önemli bir maça çıkacağız. Grupta kendi sahamızda galibiyetle ayrılmak istiyoruz." dedi.

  Bir gazetecinin "Hollanda maçında sahaya sürmüş olduğunuz kadro ve Selçuk İnan ile Gökhan Gönül'ü oynatmamanız çok eleştirildi. Bu durumdan etkileniyor musunuz ? "sorusuna ise genç teknik adam, şöyle cevap verdi:

  "Basında çıkan haberleri takip etmiyorum. Ancak mesajlar dolaylı yoldan geliyor. Hollanda maçını konuşacaksak topa sahip olma oranı rakiple aynıydı. Hekses 'Hollanda çok kötüydü' diyor. Ancak biz rakibi oynatmadık. Zaman zaman onlardan da üstün oynadık. Bu bir stratejiydi.

  Kadroda bulunan bütün oyuncular değerliydi. Rakiptede oynamayan oyuncular vardı. Mesala Türkiye'de forma giyen en iyi oyunculardan Kuyt yedek kulübesindeydi. Selçuk İnan da bu takımın en değerli oyuncularından birisidir. Zamanı geldiğinde oynayacaktır."

  Yapılan eleştirilere açık olduklarını ifade eden Abdullah Avcı, "Teknik eleştireye açığız. En sağlıklı kararları vermek için uğraşıyoruz. Ancak vermiş olduğumuz kararlara herkesin saygı duyması gerekiyor." diye konuştu.

  Genç hoca, milli takımdaki değişeme bütün herkesin hazırlıklı olması gerektiğini de ifade etti.

  Yabancı bir gazetecinin "Estonya'yı izlediniz mi ? Rakip için neler söyleyeceksiniz ? "şeklindeki sorusuna milli takım hocası, "Bizim bir izleme komitemiz var. Son oynadıkları Romanya maçı ve hazırlık maçlarını takip ettik. Yine videodan izledik. Çıkış halinde olan bir ülke ile oynayacağız. Mücadele gücü yüksek. Fizik kalitesi yüksek bir takımla mücadele edeceğiz." diye cevapladı.

  TAHTA TEBEŞİR DÖNEMİ SONA ERDİ
  Başka bir gazetecinin kaleci Tolga'ya 'Duran toplardan gol yiyoruz. Sen oyunda olan bir kişi bunun için ne diyeceksiniz ?" sorusunda araya giren Abdullah Avcı, "Tolga kaledeydi. Fakat onun önünde 8 tane de oyuncu vardı. Göreve geldiğim 8. maç alan savunması yapıyoruz. Alan savunmasıyla bugünde ona çalışacağız. Artık tahta tebeşir dönemi bitti. Bilgisayar dönemi başladı. 8 maçta bir tane gol yedik." diye cevapladı.

  Abdullah Avcı, milli takımda gol yollarında bir sorun bulunmadığını, Hollanda maçında 5-6 net pozisyona girerek bunu gösterdiklerini ve yarın kendi sahalarındaki ilk maçtan galibiyetle ayrılarak yarışın içinde olmak istediklerini vurguladı.

  Başka bir gazetecinin "Selçuk İnan yarın ilk onbirde sahada olacak mı ? Herkes bunu merak ediyor ?" sorusuna ise Avcı, "Ekiple ilgili çalışmaları yapıyoruz. Eğer bir tahta ve tebeşir bulursam yazacağım." diyerek kendisini eleştiren spor yazarlarına gönderme yaptı.
  Etiketler abdullah avcı
  Yükleniyor