Web Sürümüne Geç

Abdullah Avcı: Takımın performansından memnunum

Abdullah Avcı: Takımın performansından memnunum
Çarşamba 06.02.2013

A Milli Takım Teknik Direktörü Abdullah Avcı, Çek Cumhuriyeti maçı sonrası yaptığı açıklamada, hazırlık maçı olsa da mağlup olmanın üzüntü verici olduğunu belirterek, Mart ayında 2014 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri D Grubu'nda oynayacakları maçlara hazır olacaklarını söyledi.

Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Türkiye A Milli Takım Teknik Direktörü Abdullah Avcı, "Öncelikle eski Türkiye Futbol Federasyonu başkanlığını yapmış büyüğümüzün ailesine baş sağlığı diliyorum. Oyunu 2 etapta değerlendirmek daha iyi olacak. İlk yarıda oyuncuların arzusu ve iştahı çok önemliydi. İlk yarıda basit bir hatadan yenilen gol vardı. Orta sahada rakibe sıcak temas yapmamak rakibin biraz daha oynamaya itti. İkinci yarıda oyun anlamında yaptığımız değişiklik sonrası 6 net pozisyona girdik ama yapamadık. İkinci yarıdaki istek ve arzu bizim için son derece önemliydi. Hazırlık maçı da olsa kaybetmek üzücü. Mevlüt ile orta sahadaki 40 metre boşluk bizim için bir eksiklikti. Mağlup olduk, rakibimizi tebrik ediyorum. Bundan sonra Mart ayına en iyi şekilde hazırlanacağız dedi.

Selçuk'un performansı hakkında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Avcı, "Selçuk ile bir tek Hollanda maçında ilk 11'de başlamadık. Bugünkü Selçuk'un performansında da memnunum. Oyunun gidişatına göre bir takım hamleler yapıyorsun. Bizde ona göre hamleler yaptık. Bugün sadece yeni oyuncu olarak Ahmet İlhan oynadı. Ben bugün oyunun genel yapısından memnunum. Sadece oyunun ilk 30 dakikasındaki oyundan memnun değilim. Bizim eksikliğimiz dediğim gibi orta sahadaki boşluk ve sıcak temas yapamamamız oyunumuzu etkiledi diye konuştu.

ÇEK CUMHURİYETİ CEPHESİ
İlk yarıya iyi başladıklarını dile getiren Çek Cumhuriyeti Milli Takım Teknik Direktörü Michal Bilek, "İyi paslar yaptık tehlikeli pozisyonlar bulduk. Bunlardan 2 tanesini değerlendirdik. İkinci yarı rakibimizin değişiklikler yapıp üstümüze geleceğini biliyorduk. Nitekim önlemlerimizi aldık ve sahadan galip ayrıldık. Bizim için iyi bir tecrübe oldu dedi.

Manisa'daki futbol atmosferi hakkında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Bilek, "Buraya gelmeden önce Manisa'yı tanımıyorduk ama maçı izledikten sonra harika bir atmosfer olduğunu gördük şeklinde konuştu.

Tomas Rosicky ile ilgili konuşan Bilek, "Tomas uzun süredir aramızda değildi. Sakatlıkta çıkmıştı. Uzun zamandan beri sahada yer almıyordu ama ne kadar kaliteli bir oyuncu olduğunu bugün sahada gösterdi. Tomas, takımımızın en önemli oyuncularından bir tanesi ifadelerini kullandı.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN