Web Sürümüne Geç

Çek bir galibiyet

Çek bir galibiyet
Çarşamba 06.02.2013

Dünya Kupası Elemeleri'nde başarılı olmak isteyen milliler, bugün Çek Cumhuriyeti ile hazırlık maçı yapacak. 20.15'teki karşılaşma Kanal D'de

A Milli Takım, 2014 Dünya Kupası Elemeleri'ndeki Andorra ve Macaristan maçları öncesinde son provasını Çek Cumhuriyeti'yle yapacak. Milliler, 90 yıllık tarihinde 263'ü resmi, 237'si özel olmak üzere geride kalan toplam 500 maçta 180 galibiyet, 117 beraberlik aldı, 203 kez de rakiplerine yenildi. Ay-yıldızlı ekip, 215'i deplasmanda, 212'si iç sahada, 73'ü de tarafsız sahada olmak üzere bu maçlarda toplam 647 gol attı, kalesinde ise 746 gol gördü. A Milli Takım son maçında, 14 Kasım 2012'de İstanbul'da Danimarka ile karşılaştı. Türk Telekom Arena'da ay-yıldızlı ekibin 500. maçı olarak tarihe geçen karşılaşma 1-1 bitti. Milliler, Çek Cumhuriyeti ile yapacağı maçla birlikte, teknik paton Abdullah Avcı yönetiminde 13. karşılaşmasına çıkacak. Hiddink'in yerine göreve getirilen Avcı yönetiminde 4'ü resmi, 8'i özel olmak üzere 12 maç yapan milliler, bunlardan 5'ini kazandı, 6'sını yitirdi, 1'inde de berabere kaldı.

HER ŞEY DEĞİŞİR
A Milli Takım'ın hocası Abdullah Avcı, 2014 Dünya Kupası finalleri için, "Andorra ve Macaristan maçlarını kazanırsak sıralama değişir" dedi. Avcı, Sercan'ın yakında Türkçe konuşaca- ğını da dile getirdi.

AHMET İLHAN İLK KEZ
Abdullah Avcı tarafından, A Milli Takım'ın Çek Cumhuriyeti maçı kadrosuna davet edilen Ahmet İlhan Özek, ilk kez bu heyecanı yaşayacak. 25 yaşındaki Karabüklü oyuncu, 3 kez A2 Milli Takımı'nda oynadı.

İTALYA'DAN ZİYARET!
İtalya'nın İzmir Konsolosluğu personeli, Milli Takım'ı otelde ziyaret etti. Konsolos Vekili Antonio Ionio, Abdullah Avcı ve futbolcularla sohbet etti. Konsolosluk çalışanları maçın ardından imzalı forma istedi, bu kabul edildi.

TÜRKİYE
Sinan Gökhan Semih Bekir Hasan Ali M. Topal Hamit Emre Arda Sercan Umut

ÇEK CUMHURİYETİ
Lastuvka G. Selassie Sivok Kadlec Limbersky Darida Plasil Dockal Rosicky Vydra Lafata

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN