Telafisi yok

Telafisi yok
Cuma 12.06.2015

Fatih Terim, bugünkü Kazakistan maçı öncesi temkinli: "İşin fiziki kısmını geçerek, duygusal boyuta bakacak olursak, oyuncularımın istekli olmaları beni gerçekten de mutlu ediyor. Artık telafisi olmayan maçlar oynayacağız."

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, Kazakistan maçı ile birlikte telafisi olmayan maçlar oynayacaklarını söyledi. Terim şöyle konuştu: "Sezonun bu vakti zor oluyor. Arda, Mevlüt ve Hakan ligi 24 Mayıs'ta bitirdi. Fikstürü uzatmamızın amacı buydu. Bulgaristan maçı bizi mutlu etti. Fiziksel düşüşün olduğu çok açık. Avrupa'nın birçok ülkesinde sıcak bakılmayan bir tarih. İşin fizik kısmını geçerek, duygusal boyuta bakarsak oyuncularımın istekli olması beni mutlu ediyor. Arkadaşları deniz kenarında güneşten faydalanırken, onların burada olması hiç kolay bir şey değil.

'BİZ DE VARIZ' DEDİK
Hollanca maçında 'Biz burada varız' mesajı, bizim için önemliydi. Kazakistan maçı sonrası kalan 4 maçın üçünü sahamızda oynayacağız. Oynamazsanız, hiç bir karşılaşma saha avantajı içermez. Oyuncularımın oynayacaklarına da eminim. Yarınki (bugünkü) maç, 2. yarının 1. maçı olması nedeniyle, bu yılı iyi bitirmek, mutlu bitirmek amacıyla gerçekten de son derece önemli bir karşılaşma olacak."

ENDİŞE YOK
Fatih Terim, maçların rövanşlarının çok daha farklı olacağına inandığı da vurgulayıp şu ifadeleri kullandı: Hiçbir rakibimizin aldığı galibiyeti küçümsemiyoruz. Çek maçını hatırlayın. Letonya'da pozisyon vermeden, penaltıyla berabere kaldık. Futbolda bunlar olabiliyor. 2. yarıda umarım tersi olur. Biz oyunumuzu oynayalım, endişem yok. Mühim olan bizim kazanmamız.

EMRE ZORLAMALI
Takımına bakmadan, bütün oyunculara hak ettiklerini vermeye çalıştık. Yeni oyuncular geliyor. Caner'in olmaması, Emre'yi (Taşdemir) kazandırdı. Bazı mevkilerde 2'şer 3'er ismin olması önemli. Emre de sınavını başarıyla verdi. Adana ve Eskişehir'den kaleci aldık. Ozan bayağı oturdu. Serdar Aziz de iyi. Gençleşmeye başladık. Emre Çolak'ın biraz daha zorlaması lazım. Takip ettiğimiz birçok oyuncu var. Rengine, ismine bakmadan herkese hak ettiğini vermeye çalışıyoruz."

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN