"Soyunma odasını böyle görmedim"

"Soyunma odasını böyle görmedim"
Cumartesi 13.06.2015

Futbol direktörü Fatih Terim, "Kolay olmadı, riske de girdik ama kazandık Soyunma odasını daha önce böyle görmedim, bizim için önemli" dedi

Deplasmanda oynadığımız Kazakistan maçının ardından konuşan Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, "Bu yaza mutlu girdik" diyerek söze başladı. Kazakistan maçının zor geçeceğini oyuncularına defalarca söylediğini ifade eden Terim, "Sahada deneyen bir milli takım vardı. 1-2 hamlemiz daha olacaktı. Oyunun hakimiydik. Tam bir favori takım gibi oynadık. Biraz da risk aldık, o dakikalara kalmaması lazımdı. Ama mutlak atmanız lazım, böyle bu işler" dedi.

GOL, 3 PUAN... BUNLAR ÖNEMLİ
Çok büyük emekler verildiğinde bile bazen takım olunamadığını belirten tecrübeli hoca, "Ama böyle zamanlarda takım olursunuz. Şu soyunma odasını, inanın ben daha önce görmedim. Bu da bizim için çok önemli. Açıkçası biz çok daha iyi maçlar oynadık ve kaybettik. Kimse de amorti vermedi bize. Gol, üç puan, bunlar önemli" ifadelerini kullandı.

KOLAY BİR YOLDA DEĞİLİZ
Alınan 3 puanın çok önemli olduğunu belirten Terim, "Uçurumun kenarında yürümek çok kolay değil. 3 puan bizi rahatlattı. Yaza rahat gidiyoruz. Eylül veya ekim ayında böyle olmayacağız. Konya'da Letonya'yla başlayacağız ve nasipse 11 puanla Hollanda'nın karşısına çıkacağız. Bu takıma güvenim sonsuz" dedi.

ARDA DÜNYA YILDIZI
Fatih Terim, Kazakistan karşısında milli takımın tek golünü atan Arda Turan'la ilgili bir soru üzerine ise Terim, şunları söyledi: "Arda bir örnek olarak devam ediyor. Bugün Türk futbolunun idollerinden bir tanesi. Hepimizin de medarı iftiharı. Milli takımımızın da kaptanı. Arda dünya çapında bir oyuncu ve dünya çapındaki oyuncular da takım sıkıştığı anlarda ortaya çıkar ve işi bitirir" diye konuştu.

ÜÇÜNCÜ DÖNEMDE 13'ÜNCÜ GALİBİYET

Abdullah Avcı'nın yerine millilerin başına geçen Terim, ay-yıldızlı ekipte, bir maçlık ilk deneyimi hariç, üçüncü kez görev yapıyor. Ay-yıldızlılar Fatih Terim'in üçüncü döneminde oynadığı 20 maçın 13'ünü kazandı, 5'ini yitirdi, 2'sinde de berabere kaldı. Milliler bu karşılaşmalarda 34 gol atıp, 21 gol yedi.

TERİM İLE 112. KEZ SAHAYA ÇIKTIK
Milli Takımımız, Fatih Terim yönetiminde dün 112. kez sahaya çıktı. Fatih Terim yönetiminde oynadığı 112 maçta 56 galibiyet aldı. Ay-yıldızlı ekip, Terim'in saha kenarında yönettiği maçlarda 28 kez berabere kaldı, 28 kez de mağlup oldu. Terim yönetiminde 170 gol atan milliler, kalesinde ise 122 gol gördü.

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN