Web Sürümüne Geç

Yazıklar olsun

Cuma 04.09.2015 00:16

Fatih Terim: Burak'ın pozisyonunun ofsayt olmadığını UEFA delegesi bana söyledi. İş değil. Sağ bek ofsaydı bozuyor. Bunu çalsa rakip 10 kişi, 3 puanı alıyoruz. Burada 2 tane İsveçli hakeme yazıklar olsun diyorum. "

A Milli Takım Futbol Direktörü Fatih Terim, 1-1 berabere biten Letonya maçı sonrası şu ifadeleri kullandı:

"DEFANS YAPMAYI BECEREMİYORUZ"
"Neden böyle bitti? Çok basit. Bu tip maçları 2 farklı öne geçmezseniz zor kazanırsınız. Eğer golü erken bulursanız sorun yok. Son dakikalarda bulursanız psikolojik geri çekilme kaçınılmaz. Defansı yapmayı pek becerebilen ülke değiliz. bu tedbiri almamıza rağmen 8 gol üstüts kaçıran takım.

"UEFA DELEGESİ BANA SÖYLEDİ"
İyi oynadık, çok gol kaçırdık' Böyle bir bahane olmaz. Hollanda karşısında 11'e 10 önde gittiğimizi düşünebiliyor musunuz. Orada yenerseniz pay-offu yakalıyorsunuz. olmadı, yakışmadı. Bu arada Burak'ın pozisyonunun ofsayt olmadığını UEFA delegesi bana söyledi. İş değil. Sağ bek ofsaydı bozuyor. Bunu çalsa rakip 10 kişi, 3 puanı alıyoruz. Burada 2 tane isveçli hakeme yazıklar olsun diyorum.

"BU İKİ İSVEÇLİYİ..."
Hani Türk hakemlerine herkes çöküyor. Bu iki tanesi... Uefa bu 2 arkadaşı ne yapacak bakalım. Çek cumhuriyeti maçını hatırlayın. Arda yerde penaltı verse 2-0. O maçı da 1-0'dan kaybetik. Hakem gözlemcisine söyledim. Bu hakem bizim canımızı yakmıştır. İzlanda maçını da 10 kişi tamamlamıştık. biz olmayanı istemiyoruz.

"İYİ BİR TAKIM OLMA YOLUNDAYIZ"
Büyük takımlar küçük takım arasındaki fark böyle pozisyonlarda belli olur. Buradan Letonya'nın beraberliğini küçümsediğim çıkmasın. Zaten bizim kantarımızda olan bir takım değil. Türkiye iyi oynuyor. İyi bir takım olmaya adayız ama buraları geçmeliyiz artık.

"TARAFTAR FUTBOLDAN MUTLU"
Artık Hollanda karşısında kazanmaktan başka çaremiz yok. Elimizden geleni yapacağız bundan kuşku yok. Buraya gelenler futbola doyarak gitmiştir ama sonuçtan da mutlu olmalarını isterdik. Futboldan keyifli bir gece yaşadıkar ama sonuçtan mutlu olamadılar. Konya halkına çok teşekkür ediyorum.

"ÇEKER GİDERİM..."
Hollanda'da mesela Huntelaar'a çarptı top girdi. Yazık oluyor ben buna üzülüyorum. Bu şanssızlık bendeyse çeker giderim ama bu kadar olmaz."
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN