Web Sürümüne Geç

Torku Arena'da tarihi ambians

Torku Arena'da tarihi ambians
Cuma 04.09.2015

Tribünlere 60 dev bayrak asıldı. Işık&lazer gösterileri büyüledi Taraftarlar da 90 dakika yaptıkları tezahüratla 'tam not' aldı

A MİLLİ Takım, Letonya'yı konuk ettiği 2016 Avrupa Şampiyonası Elemeleri'nde ilk kez Konya'da sahaya çıktı. Konyalı futbolseverler karşılaşmaya büyük ilgi gösterirken, Konya Büyükşehir Torku Arena tribünlerinin tamamına yakını doldu. Türkiye-Letonya maçıyla görücüye çıkan Konya Büyükşehir Torku Arena, ilk milli maçta baştan başa kırmızı-beyaza büründü.

40 bin bayrak bırakıldı
Konya Büyükşehir Torku Arena'yı çevreleyen tribünler Türk bayraklarıyla süslenirken, stada 5 metre eninde 8 metre yüksekliğinde 60 bayrak asıldı. Statta ayrıca gelen seyirciler için de koltuklara 40 bin bayrak bırakıldı. Stadın dışarısındaki aydınlatma direklerinde ise 3 metre eninde 5 metre yüksekliğinde 50 bayrak kullanıldı.

Son dakika golü kahretti
Türkiye Futbol Federasyonu ve Spor Toto Teşkilatı'nın iş birliğiyle stat dışında ışık ve lazer gösterileri de yapıldı. Gösteriler ilgiyle izlendi. Konyalı taraftarlar maç boyunca ay-yıldızlı ekibe tezahüratlarıyla da büyük destek vererek, görevlerini tam olarak yerine getirdiler. Taraftarlar, son dakikada kaçan galibiyetle stadı üzgün şekilde terk ettiler.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN