Hollanda maçı öncesi önemli açıklamalar

Hollanda maçı öncesi önemli açıklamalar
Cumartesi 05.09.2015 18:08

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, yarın oynanacak Hollanda maçı öncesi önemli açıklamalarda bulundu. Terim, Volkan Demirel'le ilgili tartışmalara ise "Söyleyeceğim her şey spekülasyona yol açar" dedi ve şöyle konuştu:

"Volkan Demirel benim evladım. Ülkeye hizmet etmiş kalecilerden biri. Şu anda milli takımda bulunan 3 kaleci de birbirinden değerli. Onlara haksızlık etmeyelim. Onlara en büyük desteği de Volkan Demirel'in vermesi gerekir. 1990 yılından beri birçok futbolcuya sahip çıktım. Bu durumu burada bırakalım. Kapanmasında yarar var" ifadelerini kullandı.

Kaleci konusunda da çoktan karar verdiğine dikkati çeken Terim, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Volkan Babacan'dan hiçbir tereddüdüm yok. Yarın maçta ona çok güveniyorum. Ayrıca her oyuncum her mevkide oynamalı. Her oyuncuya uygun mevkiler ararsanız sıkıntı başlar. Letonya maçına nazaran kurguda değişiklik olabilir. Toplu halde oynamamız gereken bir maç. Bloklar arasında bütünlüğü sağlamalıyız. Önümüzde çok açık bir tablo var. Kazanırsak çok avantajlı duruma geçeceğiz. Beraberlikte ise matematiksel şansımız devam ediyor. Oyuncularım bu durumun farkında olacak kadar zeki ve hazırlar."

Sakat oyuncuların durumuyla ilgili bilgi veren tecrübeli teknik adam, Şener Özbayraklı'nın kasığında bir rahatsızlığı olduğunu ancak yarınki maçta oynayacağını vurgulayarak, "Asıl sorunu Serdar Aziz'de yaşıyoruz. Bu oyuncuyu saat saat tedavi etmeye çalışıyoruz. Durumu yarınki maçtan önce belli olacak" diye konuştu.

Fatih Terim, grup kuralarının çekildiği anda Hollanda'nın birinci, Türkiye'nin de ikinci sırada yer alacağını düşündüklerini ancak iyi mücadele vermeyen her iki ülkenin de istediği yerde olmadığını dile getirdi. Terim, Hollanda'nın kötü sonuçlar almasının futbolunun iyi olmayacağı anlamına gelmeyeceğini vurgulayarak, şunları kaydetti:

"Bizim konuşmamız gereken sıkıntılar Hollanda'dan çok değişik. Hollanda o an aldığı skorun sıkıntısını yaşayabilir. Bir sonraki maça tekrar hazırlanır. Ülkemizin sıkıntısı hiçbir zaman skor olmamıştır. Skorlar en son bakmamız gereken sorundur. Futbolun birçok sorununu masaya yatırıp halletmemiz gerekir. Benim 7 senelik kontratı imzalamamın sebebi budur."

Hollandalı gazetecinin 'Türk futbolundaki sorun nedir?' sorusuna cevap veren Terim, "Bizim sorunlarımız size göre biraz değişik. Bizim sıkıntımız hiçbir zaman skorlar olmadı. Hollanda skor eleştirisi yapabilir. Bizim daha öte sorunlarımız var. Bunu herkesin bilmesini isterim. İstatistiğe bakıldığı zaman herşey orada yazıyor. Esas önemli olan Türk futbolunun istenen yere gelmesidir. Bu durum bir turnuvaya katılmaktan daha önemlidir. Ben bu görev için 7 yıllığına imza attığımda, bir şampiyonaya götürmek ya da götürmemek için gelmedim.

Van Persie ve Sneijder ile ilgili soruları da cevaplayan Terim, "Sneijder ve van Persie dünyanın tanıdığı oyuncular. İki büyük Türk kulübünün oyuncusu olmaları sempatikliğe yönlendiriyor. Sneijder, beraber çalıştığım bir oyuncum. Futbolculuğu hakkında konuşmaya gerek yok." dedi.

Letonya maçındaki hakem eleştirisi hatırlatılan Terim, "Ben hakemle ilgili konuyu canım yandığı için değil, hepimizin canı yandığı için söyledim. Ama görüyoruz ki canı yanmayanlar var. Onların da canı biz kazanınca yanıyor.

Selçuk İnan: "Sneijder'e 'bir kere de biz gidelim' dedim"

Milli futbolcu Selçuk İnan da Letonya maçındaki sonucun şansızlık ve beceriksizlik olduğunu ifade etti.

Hollanda maçını çok önemsediklerini vurgulayan Selçuk İnan, Galatasaray'dan takım arkadaşı Wesley Sneijder ile kampa katılmadan önce konuştuklarını vurgulayarak, şöyle konuştu:

"Sneijder ile konuştuk. Onlar için Avrupa Şampiyonası'na katılmak çok önemli. Ben Sneijder'e şunu söyledim; 'her sene Avrupa Şampiyonası ve Dünya Kupası'na katılıyorsunuz. Bir kere de katılmayın, ne olacak. Bir kere de biz gidelim.' İnşallah benim söylediklerim gerçekleşir ve turnuvaya biz gideriz."

Etiketler Futbol
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN