Türkiye vatan 42 mekan

Türkiye vatan 42 mekan
Pazartesi 07.09.2015

Torku Arena'da oynanan karşılaşma öncesi stada akın eden Konyalı futbolseverler, tribünleri hınca hınç doldurdu. Tüm şehri kırmızı-beyaza boyayan taraftarlar, zaferi doyasıya kutladı

Milli Takım Mevlevi diyarı Konya'da müthiş bir zafere imza atarken, taraftarların coşkusu görülmeye değerdi. Maç öncesi tüm şehri kırmızı-beyaz bayraklarla donatan taraftarlar, daha mücadelenin başlamasına saatler kala stadın önünde toplanarak desteğe giriştiler. Torku Arena Stadı'nı hınca hınç doldurarak 42 bin kişiye ulaşan Konyalı futbolseverler, plakayı da buldular. Maç öncesi futbolcuları tek tek tribünlere çağıran taraftarlar, karşılaşmanın ilk düdüğünden itibaren hiç durmadan oyuncularımıza moral verirken adeta takımı ateşlediler ve gelen gollerle de stadı karnaval alanına çevirdiler.

Bayrak bırakıldı
Maç sonrası da şehirde tur atan taraftarlar, zaferi doyasıya kutladılar. Bu arada karşılaşma öncesi stada 60 bayrak asılırken, seyirciler için de koltuklara 40 bin bayrak bırakıldı. Stadın dışarısındaki aydınlatma direklerinde 50 bayrak kullanıldı. Futbolseverler milli takımımızı destekleyip, zaferde pay sahibi oldu.

Teröre büyük tepki
Taraftarlar maç öncesi artan terör olaylarına tepki gösterdiler. "Şehitler ölmez, vatan bölünmez" şeklinde tempo tutan taraftarlar, bölücülüğü lanetlediler. Bu arada Avrupa şampiyonu Görme Engelliler Milli Futbol Takımı, yine maç öncesi kazandıkları kupayla beraber sahaya çıktılar. Taraftarlar kupayla poz veren ay-yıldızlıları alkışladılar.
Etiketler Futbol, Türkiye
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN