Web Sürümüne Geç

İşte bu Türkler'in ayak sesleri

İşte bu Türkler'in ayak sesleri
Pazartesi 12.10.2015

Ay-yıldızlılar kötü başladığı elemelerde tarih yazıyor. Çek Cumhuriyeti'ni deplasmanda yıkıp tek maça kaldık. İzlanda'dan 1 puan alırsak play-off'tayız

Türkiye zorlu günlerden geçerken 'dert bulutlarını' Milli Takımımız dağıttı. Ankara'da yaşanan terör faciasının olumsuz etkisini iliklerine kadar hisseden futbolcularımız Çek Cumhuriyeti karşılaşmasında kenetlenip kritik 3 puanı kazandı. Bu galibiyetle Hollanda önünde 3. sıradaki yerimizi korurken play-off'larla aramızda tek engel İzlanda kaldı. Ancak turnuvanın başında çok eleştirilen 'gözbebeğimiz' Milli Takım'a 7'den 70'e herkesin güveni tam. Çünkü futbolcularımız göğüslerinde taşıdıkları Ay-Yıldızlı formanın hakkını sonuna kadar veriyor. Bu takıma bakınca herkes 2002'de Dünya Kupası'nda tarih yazan, 2008'de Avrupa Şampiyonası'nda rakipleri titreten ruhu görüyor.

'İZLANDA'YI DA YENECEĞİZ'
Milliler, Ankara'da yaşananlar nedeniyle Çek Cumhuriyeti'nden alınan büyük galibiyeti yaşayamadı. Gözler, Konya'da oynanacak İzlanda maçına çevrildi. Ay-yıldızlı futbolcular Cimbomlu, Fenerli, Trabzonlu, Beşiktaşlı ayrımı yapmadan, geçmişte yaşanan gurbetçi-yerli tartışmalarına girmeden tek vücut olmuş durumda. Hepsinin ağzından dökülen tek bir söz var: "Biz İzlanda'yı da yeneceğiz"

GEÇEN SENE SON SIRADAYDIK
Türkiye eleme grubu maçlarına çok kötü başlamıştı. İzlanda ve Çek Cumhuriyeti mağlubiyetlerinin ardından Letonya beraberliği sonrası sonuncu duruma düşmüştük. 13 Ekim 2014'te puan cetveline baktığımızda son sıradaydık. Yarın ise bu tarihin üzerinden tam 1 yıl geçmiş olacak. Ay-yıldızlılar 13 Ekim 2015'te puan cetveline büyük bir umutla bakacak. 1 puan aldığımız anda play-off'ta olacağız.
Etiketler Futbol, Türkiye
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN