Web Sürümüne Geç

Arda Turan'dan Demirkol'a sert yanıt

Arda Turan'dan Demirkol'a sert yanıt
Pazartesi 12.10.2015 18:55

İzlanda maçı öncesi düzenlenen basın toplantısına Arda Turan'ın basın mensuplarına yaptığı eleştiri damga vurdu.

Arda Turan, Çek Cumhuriyeti maçı sonrası milli takımın ne oynadığını bilmeden 'kaos futbolu' ile kazandığını söyleyen gazeteci Mehmet Demirkol'a sert yanıt verdi. Arda,"Heyecanından dolayı uyuyamayan, yemek yiyemiyen bir çok yıldız oyuncu biliyorum. Benim hesap vermem biri var o da gerekirse Fatih hocamdır. Kendi milli duygularımı öne çıkartan bir mesaj verdim ben orada… Üst seviyelere çıkmamız lazım ama gazeteci arkadaşlarımızın Çek Cumhuriyeti maçını kazandık 'etkisizdiler' diye yorumlar çıkıyor. 3-5 kişiyi geçip, top kaybetmeden 10-15 şut çekemezsiniz. Sizler bizi nasıl eleştiriyorsanız bizleri siz de bu eleştirilere açık olun. Son 6 maçı boğazımızda oynuyoruz. Bizler saygıyı hakediyoruz. Umarım direkt gideceğiz olmazsa play-off oynayarak gideceğiz inşallah…" dedi. Arda'nın diğer açıklamaları şu şekilde:

BİZİM KONSANTRASYONUMUZ DAHA YÜKSEK

"Ülkemizin başı sağ olsun, milli yas için bu acıyı en derinden hissediyoruz. İlk maç çok zordu bizim için. Hocamızda dahil ülkemizin bu günleri geride bırakacağını inanıyoruz. Sayın Levent Kırca'nın ailesine baş sağlığı diliyorum ve kendisine başsağlığı diliyorum. Kim hayatta ne oynarsa kazanmak için oynarlar. Ben sahada hiç kolay bir maç oynamadığım kimin pozisyonu ne olursa olsun herkes ülkesinin bayrağını taşıyor. Bizim için maçın anlam ve değeri daha yüksek ve bizim konsantrasyonumuz daha yüksek umarım bunu sahaya yansıtırız."

HOCAM VE ARKADAŞLARIMA ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM
"Çok heyecanlı ve gururluyuz. Olmamız gereken sizlerinde izlerken heyecanlandığı bir milli takım izletmeye çalışıyoruz. Umarım Avrupa Şampiyonası'nda olacağız. Fatih hocaya çok teşekkür ediyorum. Barcelona'ya transfer olduğumda Arda'ya formayı vereceğim demişti. Takım arkadaşlarım da bu güveni bana her an hissettiriyorlar. Bana hiç maç oynamadan bu güveni vermeleri için çok teşekkür ediyorum. Ülkemin bayrağını taşıyorum bu benim için çok öenmli. Takım arkadaşlarımızla konuşurken puan kaybedince de hep söylemiştik biz sonuna kadar mücadele edeceğiz diye. Bence bunu yapıyoruz."
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN