Web Sürümüne Geç

Ay-Yıldızı yere düşürmeyiz

Ay-Yıldızı yere düşürmeyiz
Salı 13.10.2015

Fatih Terim: "Hepimiz bu ülkenin parçasıyız. Oyuncularım formalarında taşıdıkları ay-yıldız için çarpışıyor. Tweetler, e-mailler sorun değil. Kim elinde ne var, topuyla tankıyla gelsin"

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, İzlanda maçı öncesi oldukça duygusal bir toplantı gerçekleştirdi. Terim, "Hepimiz bu ülkenin parçasıyız. Oyuncularım da bu ülkenin en önemli mesajını vermek için çarpışıyorlar hem de yürekleri acırken. Bu hiç kolay değil, Allah yardım ediyor. 9 yaşındaki bir çocuk bombadan ölüyorsa, 3.5 yaşındaki bir çocuğun kafasına mermi giriyorsa insanın yüreği acıyor. Bu ortamlar hiç sağlıklı değil, ne bizim için ne de futbolcular için. Umarım herkesin bu konularda limiti dolmuştur. Ülkemde bir daha böyle şeyler görmek istemiyorum. Biz bu ülkeyi çok seviyoruz. Ömrümüz boyunca gördüğümüz tek şey ay-yıldız oldu. Onu zedeletmeye, leke düşürmeye hiç niyetimiz yok. Biz Milli Takım'da bir araya geldik. Bu tüm ülkeye yansımalı. Birlik olmalıyız" ifadelerini kullandı.

'Topunuzla, tankınızla gelin'

Terim'e Hollanda'nın hocası Blind'in mail'inden sonra İzlanda'nın forveti Finnbogason'un "Hollanda için oynayacağız" sözleri soruldu. Tecrübeli çalıştırıcı "Tweetler, e-mailler sorun değil. Kim elinde ne var, topuyla tankıyla gelsin. Göreceğiz bakalım neler olacak. Biz her şeye hazırız" yanıtını verdi. Terim, 1 puandan 15 puana ulaşan futbolcularından bahsederken "Yiğidin hakkını yiğide verin" dedi ve "Biz bir şekilde Avrupa Şampiyonası'na gideceğiz" ifadesini kullandı. Terim futbolda çapa, çupa, ribaund kelimeleri için de "saçmalık" dedi.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN