Web Sürümüne Geç

  Tribünler tamamen doldu

  Tribünler tamamen doldu
  13 Ekim 2015, Salı
  Konya Büyükşehir Torku Arena'daki maça futbolseverler büyük ilgi gösterdi.

  Türkiye-Letonya maçıyla görücüye çıkan Konya Büyükşehir Torku Arena tribünleri karşılaşma öncesi tamamen dolarken, stadı çevreleyen tribünler kırmızı-beyaz renklerle süslendi.

  Satışa sunulan tüm biletlerin kısa sürede tükendiği karşılaşmayı yaklaşık 8 bin kadın taraftarın izlediği öğrenildi. 8 bin biletin, 650'sinin İstanbul'dan, 2 bin 200'ünün yurdun diğer illerinden, geri kalan kısmının ise Konya'dan satıldığı kaydedildi.

  Stadın içine 60 bayrak asılırken, seyirciler için de koltuklara 40 bin bayrak bırakıldı. Stadın dışındaki aydınlatma direklerinde de 50 bayrak kullanıldı.

  Konya Büyükşehir Belediyesi organizasyonuyla düzenlenen ''1923-2015 Zaman Tüneli'nde A Milli Futbol Takımı Fotoğraf Sergisi'' Konya Büyükşehir Torku Arena Basın Toplantı Salonu'nda açıldı. Sergide, milli takımın 1923'ten 2015'e kadar fotoğrafları ve önemli anları yer alıyor.

  Taraftardan teröre tepki

  Milli maç öncesi taraftarlar "Şehitler ölmez, vatan bölünmez" şeklinde tempo tutarak, terörü lanetledi. Futbolcuların ısındığı esnada ise "Mehter Marşı" çalındı.

  Ankara'daki patlamada hayatını kaybedenler için karşılaşma öncesi bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu.

  Maçta geniş güvenlik önlemi

  Konya Emniyet Müdürlüğü, Ankara'da meydana gelen bombalı terör saldırısı nedeniyle maçın oynanacağı stat ve çevresi ile kent merkezinde önlemlerini artırdı.

  Karşılaşma öncesi güvenlik güçlerinin izinleri iptal edilirken, statta 750'nin üzerinde özel güvenlik görevlisi ve 2 binin üzerinde de polis görev yaptı. Stada giren futbolseverler de detaylı üst aramasından geçirildi.

  Futbolseverlerin el ve sırt çantaları başta olmak üzere yanlarındaki spreyler de stada alınmadı. Bozuk para, çakmak, kesici ve delici aletlerin stat içerisine sokulmasına izin verilmedi.

  Avrupa Şampiyonu futbolcular taraftarı selamladı

  Avrupa Şampiyonu olan Ampute Milli Futbol Takımı da maçtan önce sahaya çıkarak taraftarları selamladı.

  Bu arada karşılaşma öncesi resmi yemek organizasyonu düzenlendi.

  Bir otelde düzenlenen yemeğe, Türkiye Futbol Federasyonu adına başkan vekili Servet Yardımcı, yönetim kurulu üyesi Mustafa Çağlar ve genel sekreter Kadir Kardaş, İzlanda Futbol Federasyonu Başkanı Geir Thorsteinsson, genel sekreter Klara Bjartmarz ile yönetim kurulu üyeleri Runar Arnarsson, Robert Agnarsson ve Johannes Olafsson katıldı.
  Etiketler Türkiye, Futbol
  Yükleniyor
  BİZE ULAŞIN