Web Sürümüne Geç

Bu ülke çok güzel şeylere layık

Bu ülke çok güzel şeylere layık
Çarşamba 14.10.2015

Fatih Terim müthiş zafer için herkese teşekkür etti ve ekledi "Bu ülkenin 2 saat bile olsa sevinmeye ihtiyacı vardı. Bütün oyuncularımı alınlarından öpüyorum. Biz bitti demeden bitmez demiştim. Çok şükür bugünleri gördük"

Milli Takım Teknik Direktörü Fatih Terim, İzlanda galibiyetiyle gelen Avrupa bileti sonrası turnuvaya gideceklerine en baştan beri inandıklarını söyledi. "Ülkemize hayırlı olsun. Doğru insanlarız ki Allah rast getiriyor" diyerek söze başlayan tecrübeli çalıştırıcı, "Bu ülkenin iki saat bile olsa sevinmeye hakkı vardı. Bütün oyuncularımın alınlarından öpüyorum. Çok şükür bugünleri gördük. Hem bu ülke hem de oyuncularım çok güzel şeylere layık. Konya halkına, bizi destekleyen herkese yönetimimize teşekkür ediyorum" ifadesini kullandı.

Yeter ki birlik olalım
Terim, "Şimdi şampiyonaya gidiyoruz. Artık konuşmak çok kolay ama benim 'gideceğiz' dediğim tarih Letonya'dan 1 puanla döndüğümüz tarihti. O nedenle ben ve ekibim mütevazı olacağız. Birlik ve beraberlik içinde olduğumuz zaman yapamayacağımız hiçbir şey yok 40 yıldır bunu söylüyorum" şeklinde konuştu. Terim son olarak eşinin maçı izlemek için Konya'ya gelmediğini söyleyerek sevgiler yollayıp konuşmasını noktaladı.
Etiketler Futbol, Fatih Terim
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN