Web Sürümüne Geç

Erzik: Çok duygulandım

Erzik: Çok duygulandım
Çarşamba 14.10.2015 19:45

FIFA İcra Kurulu Üyesi Şenes Erzik, A Milli Futbol Takımı'nın Avrupa Futbol Şampiyonası'na katılım hakkı kazanmasıyla çok duygulandığını söyledi.

Şenes Erzik, A Milliler'in ilk değil ama EURO 2016'ya katılarak önemli bir başarı elde ettiğini anlattı.

Federasyon başkanlığını yürüttüğü dönemde Fatih Terim yönetimindeki millilerin, İngiltere'de düzenlenen Avrupa Futbol Şampiyonası'na ilk kez katıldığını anımsatan Erzik, "Milli Takım'ın EURO 2016'ya katılmasıyla dün akşam çok duygulandım. Avrupa Futbol Şampiyonası'na ilk katıldığımız 1996 yılını hatırlattılar. Bana başkanlık yaptığım o dönemdeki başarıyı yaşattılar. Yine Fatih Terim'le EURO 2008'i hatırlattılar. Terim üçüncü kez bunu başardı" dedi.

Futbolcuların da başarılı bir performans sergilediğini belirten Erzik, "Futbolcularımızın geleceği parlak. Henüz çok gençler. Fransa'daki organizasyonda da Milli Takım'ın başarılı olacağına inanıyorum. 2018'de Rusya'da düzenlenecek Dünya Kupası'nda da yer alacaklarına inanıyorum" diye konuştu.

Erzik, Türk futbol kulüplerinin henüz beklenen düzeyde olmadığını vurgulayarak, "Dilerim kulüpler de bu birlikteliği sağlayarak, başarılar elde ederler. Bu başarı Milli Takım'ın başarısıdır" ifadelerini kullandı.
Etiketler Futbol, FIFA, Şenes Erzik
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN