Web Sürümüne Geç

Finale kadar gidebiliriz

Finale kadar gidebiliriz
Çarşamba 14.10.2015

Bunu Fransa'ya gittik diye söylemiyorum. Bizim takımın parıltısı var. Euro 2016'da acayip yerlere gelebiliriz

Teknik olarak yorum yapmaktan çok tabloyu görmek lazım... Gün çift forvet, 4-4-2 yazılacak gün değil. Biz ilk 5 maçta 5 puandaydık, orada küme düştük. İkinci devre ise 5 maçta 13 puanla lider olduk.
İlk devre yenildiğimiz herkesi yendik. Dolayısıyla bu çocuklara ne dersek helal olsun. Çok teşekkür ederim hocamıza, sporcularımıza...
Gitmemiz gerekiyordu, gitmemek için de çok çaba gösterdik ama son 5 maçta da bunu döndürmek için gerçekten çabaladık.
Hafta başında Türkiye Futbol Federasyonu Başkan Vekili Servet Yardımcı'yla telefonda görüştüm. "Çok yoğunuz, Prag'dan geldim, Konya'ya geçiyorum. UEFA toplantısına gideceğim, oradan da kura" dedi. Ben de "Kura çekimine gitmeyin" dedim.

Çocuklar çok gergindi
Az ama o kadar çok mucize gerekliydi ki. İspanya, Ukrayna'yı yenmeliydi. Orada da Ukrayna atacak gibi oynamıştı.
Koşullar lehimize gelişti gibi gözüküyor ama bunun için önce kendimiz kazanmalıydık. "Ukrayna rakibimiz" derken, Macaristan oldu rakibimiz. Çocuklar o kadar gergindi ki, bunu da anlamak lazım.
Buralara kadar geldik, tesadüf değildir diye düşünüyordum, öyle de oldu.
Fatih Terim'le maç öncesinde konuştuğumda "Hangisi daha iyi takım" diye sordum, 'Kazaklar' dedi hoca. Hoca elemelerin başındaki form durumunu da çok geliştirdi.
İlk İzlanda maçında hocayla birlikteydim, burada konsantrasyonu çok daha iyi durumda. İzlanda'nın Hollanda'yı yenmesi vs. bizim lehimize gelişti diğer sonuçlarda ama şansını kendin yaratırsın. Açıkçası çocuklar İzlanda maçında kötü oynadı ama bu şans boşuna gelmedi.
Hollanda'yı yenmesen, Çekleri deplasmanda yenmesen bu olmaz. Şansımızı biz kendimiz yarattık.
Fatih hocamız kötü başladı, olağanüstü bitirdi. Yine de medyayla ilişkilerine daha farklı bakması lazım bence Fatih Terim'in...

Potansiyelimiz var
Bizim takımımızın bir parıltısı var. Artık gittik diye yazmıyorum bunu. Biz Fransa'da acayip bir yerlere de gelebiliriz, biz finale kadar gidebiliriz. Biz potansiyelliyiz.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN