Web Sürümüne Geç

  Milliler Fransa'da iş yapar

  Milliler Fransa'da iş yapar
  14 Ekim 2015, Çarşamba

  Henüz yolun başındayız ama bu takım Avrupa Şampiyonası'nda da yüzümüzü güldürür

  Dün geceyi Türkiye'ye yaşatan Fatih Terim hocaya, Milli takımın masöründen futbolcusuna (Gökhan Töre hariç) herkese teşekkür etmek lazım. Çok sıkıntılı günler yaşadığımız şu günlerde, 100 insanımız ölmüş. Sıkıntılar, üzüntüler diz boyu ama bu çocuklar öyle bir maç kazanıyor ki Türkiye'de ve Avrupa'da insanımız bu olumsuz hava içinde mutluluk yaşıyorlar. İki yıl önce Fatih hoca için dedim ki "O çok şanslı biri, Fatih hoca Boğaz Köprüsü'nden denize düşse Beylerbeyi'nden yürüyerek çıkar" dedim. Hatta "Çıkarken de iki de balık yakalar, öyle çıkar" dedim. Çünkü hakikaten çok şanslı. İşe başlarken Fatih hoca iyi başlamadı.
  Çünkü takımın içinde horozlar fazlaydı. Şimdi bir tek "Arda" kaldı. Bakın son maçlarda çok iyiyiz.
  Fatih hoca şimdi gördü. Nerede yanlış yaptım? Nerede doğru yaptım biliyor ona göre çözüm bulacaktır. Ancak önce şunu bir halletmemiz lazım; bizde oynayan profesyonel futbolcuları önce heyet muayenesinden geçirdikten sonra iki ayda bir psikolojik antrenmandan geçirmemiz lazım. Bunu neden yazıyorum?
  Gökhan Töre denen adam, kusura bakmayın futbolcu demiyorum!
  İyi top atarmış, iyi çalım atarmış! Hepsi hikaye!
  Benim takımımı böylesine önemli bir maçta, bu dakikada 10 kişi bırakan adam kolay kolay bir daha milli takıma gelmesin kardeşim.
  Gol kurtarırken atılırsın, gole giden futbolcuyu indirip atılırsın, anlarım! Hepsi tamam ama böyle aptalca bir faul yapıp atılırsan bu Türkiye'yi satmaktan başka bir şey değildir. Kusura bakmayın. Psikolojik baskı altında oynuyorsun.
  Forvetin de yok. Böyle oynuyoruz. Biri çıkıyor her şeyi mahvetmenin fitilini ateşliyor! Ben bir tip adamı Milli takımda istemiyorum. Çünkü bu tip adamlar bizi yarın Avrupa'da da aynı hataları yapar, yakarlar!
  Dün akşam Gökhan Töre, resmen takım arkadaşının enerjisini sattı. Arda'nın haline çok üzüldüm.
  Arda bir de maçsız, gelip burada son enerjisini harcıyor. Gökhan çıkıp az kalsın onun, diğerlerinin çabasını bir anda boşa çıkaracaktı. Gökhan Töre şükretsin de bu maç mutlu bitti. 20-30 kurban kesip dağıtsın ki bu maçı kazandık. Golü attığımız dakika çok mükemmeldi; 89... Ne geç ne erken! Selçuk bu golü atmasa Gökhan Töre kendini kurtaramayacaktı.
  Bu Milli Takım Fransa'da iş yapar! Daha yolun başındayız. 2-3 yıl sonra hayalimizdeki
  takıma kavuşuruz.

  Tribünler rengarenk olmamalı
  Konyalılar'a bir uyarım var. Tribünlerde rengarenk formalarla gelmişler. Bırakın artık kulüp olayını. Milli maçta her yer kırmızı beyaz olmalı. Bırakın G.Saray, Fener, Beşiktaş'ı...
  Milli maçta Türkiye olalım. Bakın buradan Federasyon başkanına sesleniyorum; Lütfen nerede oynayacaksak oraya TIR gönderin Milli Takım'ın formalarını satın. Hollanda'da maç seyrettim hepsinin renkleri aynı!
  Etiketler Futbol
  Yükleniyor
  BİZE ULAŞIN