Fatih Terim akademisyenlerle bir araya geldi

Fatih Terim akademisyenlerle bir araya geldi
Salı 03.05.2016 19:47

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, Futbol Buluşmaları'nda akademisyenlerle bir araya geldi.

Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) internet sitesinde yer alan bilgiye göre, Terim'in, futbolun geleceği için hazırlanan projeleri aktardığı ve katılımcıların katkısıyla ortaya yeni projeler çıkarmak amacıyla başlatığı Futbol Buluşmaları'nın üniversiteler etabı, Riva'da bulunan Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri'nde gerçekleştirildi.

Fatih Terim, toplantıda Spor Bilimleri Fakültesi dekanları, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu müdürleri ile bir araya gelerek fikir alışverişinde bulundu.

Organizasyon açılışında konuşan Terim, spor ile bilimin ayrılmaz bir ikili olduğunu vurgulayarak, üniversitelerle yapılacak çalışmaların futbolun gelişimi açısından önemine değindi.

TFF'nin halen üniversitelerle işbirliği içinde birçok proje yürüttüğünü kaydeden Fatih Terim, toplantıdan çıkacak fikirler ile bu projelere yenilerinin ekleneceğine inandığını kaydetti.

Çocuk futbolu alanında üniversiteler ile verimli bir çalışma gerçekleştirdiklerini anlatan Terim, üniversitelerin akreditasyonu projesini hayata geçireceklerini, eğitmenlerin eğitimi konusunda da üniversitelerden yararlandıklarını vurgulayarak, Çocuk Koruma Programı alanında akademisyenlerden destek istedi.

Fatih Terim, konuşmanın ardından katılımcılar ile görüş alışverişinde bulundu. Akademisyenler, bu organizasyonun gerçekleşmesinden duydukları memnuniyeti dile getirirken, her alanda destek vermeye hazır olduklarını belirttiler.

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN