Terim'den ofsayt tepkisi

Terim'den ofsayt tepkisi
Pazar 22.05.2016 23:14

Fatih Terim, Ay-yıldızlı takımın 2-1 mağlup olduğu İngiltere maçı sonrası basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Terim, son yılların en iyi takımlarından birine karşı muhteşem bir mücadele verdiklerini belirterek, "Çok uzun zamandır sevindiriyoruz, oyunla da sonuçla da. Bugün oyunla sevindirdiğime inanıyorum. Biz şanssızlığımızı kırdık diye düşünüyoruz. Birini kırdık, ikincisini kıramadık" dedi.

İngiltere'ye karşı etkili oyunun kendileri için önemli olduğunu dile getiren Terim, "İngiltere ciddi bir takım, son yılların en iyi takımlarından birisi. Kazanabilir miydik, evet. Ben maçı seyreden tüm ülkemizin insanlarının 'İşte budur. Bizim çocuklarımız her şeyi yaptı ama olmadı. Helal olsun onlara' dediklerinden eminim" şeklinde konuştu.

"SONUÇ İYİ OLMASA DA BAZI MAÇLARIN GETİRİSİ VARDIR"
Terim, İngiltere ile deplasmanda oynamanın kolay olmadığına değinerek, "Bunlar bizi ileriye taşıyacak. Kaybetmekten hoşlanmıyoruz. Bu zaten fikstürümüzden belli. İstatistiklerde bazen böyle kayıplar oluyor. İnşallah o da burada kalır. İyi bir takımla oynadık, muhteşem bir mücadele verdik. Sonuç iyi olmasa da bazı maçların getirisi vardır. Çok uzun zamandır sevindiriyoruz oyunla da, sonuçla da. Bugün oyunla sevindirdiğimize inanıyorum" diye konuştu.

Fatih Terim, İngiltere'nin ilk golündeki ofsayt tartışmalarıyla ilgili bir soru üzerine şunları söyledi:

"UEFA ya da FIFA bazı şeylere elektronik olarak müdahale etmeli. İkinci dakika İngiltere'de 1-0 geride başlayıp oyunu bu şekle getirmek her babayiğidin harcı değil. Tarihi de biliyoruz. Birçok konu var. Ben daha seyretmedim, herkes ilk gole ofsayt diyor. Cenk'in pozisyonunun penaltı olduğunu, ofsayt olmadığını söylüyorlar. Kornerin aut olduğunu söylüyorlar. İngiltere'nin penaltısının da penaltı olmadığını söylüyorlar. Kaybettikten sonra konuşan çok olur. Öyle bir hoca değilim. Herhalde Deniz hocanın olması olayı buraya çekti. Ben orada dördüncü hakeme ofsayt dedim, hayır dedi, o zaman al dedim. Artık biz de bir yerlerdeyiz. Topun içine çip mi konur veya kalelerin içine elektronik müdahaleler mi olur bilmiyorum ama işin doğallığının bozulmasını istemiyoruz. Bozmayalım da bize olan herkese oluyor. Bizim çocuklar koymuşlar hemen, itiraz etmedi bile. Güzel bir görüntü aslında, birbirimize yardım ediyoruz."
Etiketler FIFA, Futbol, UEFA
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN