Web Sürümüne Geç

  Arda dönüyor!

  Arda dönüyor!
  04 Ağustos 2017, Cuma Güncelleme: 17:32

  Makedonya maçı sonrası takım uçağında gazeteci Bilal Meşe'ye saldırıda bulunan ve daha sonra A Milli Takım'ı bırakma kararı aldığını açıklayan Arda Turan'a geri dönüş yolu açıldı. Teknik Direktör Mircea Lucescu, Arda ile görüşüceğini ve milli takıma dönmesi için ikna edeceğini açıkladı.

  Makedonya maçı sonrası olaylı bir şekilde milli takımı bıraktığını açıklayan Arda Turan'ın yeniden milli takıma dönüşü hakkında sorulan soruya Rumen hoca net cevap verdi.

  Milli takımın Arda Turan'a ihtiyacı olduğunu ifade eden Lucescu; Yurt dışında çalıştığı dönemde Milli Takım'ın maçlarını takip ettiğini ifade eden deneyimli çalıştırıcı, "Euro 2016'nın ardından bazı oyuncuların çağrılmadığını biliyorum. En büyük sorun yurt dışında oynayıp Milli Takım'da forma giymeyen isimler. Oyuncularla ve hocalarıyla konuşmak istiyorum bu konuyla ilgili. Romanya Milli Takımı'na benziyor. Hemen önümüzdeki maça hazırlanıp 3 puanla yolumuza devam etmeliyiz. Benim amacım oyunculara bu takıma, bu ülkeye karşı zorunlulukları olduğunu hatırlatmak. Ne zaman çağırırsak görevlerini yerine getirmeye ikna etmeliyiz. Bu doğrultuda Arda Turan'ın acı çektiğini görebiliyorum ve anlayabiliyorum. Milli Takım'ın ona, onun da milli takıma ihtiyacı var. Benim görüşüm bu şekilde" diye konuştu." ifadelerini kullandı.

  Arda, eski Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim'le de sorunlar yaşamış ve bu durum A Milli Takım'ı bırakma kararı almasında etkili olmuştu.

  Yükleniyor
  BİZE ULAŞIN