Web Sürümüne Geç

Lucescu'dan flaş açıklama: Caner ve Burak...

Lucescu'dan flaş açıklama: Caner ve Burak...
Pazartesi 26.03.2018 20:03

Mircea Lucescu, A Milli Takım'ın yarın Karadağ ile yapacağı hazırlık maçı öncesinde açıklamalar yaptı. Lucescu: "10 tecrübeli 1 genç oyuncuyla takım kurmak kolay. 5 gençle yeni bir ekip kurmak zor. Ukrayna, Romanya, İtalya'da ben 18-19 yaşındaki gençlerle ekip kurmayı başardım. Yeterli tecrübem var. Caner ve Burak gibi tecrübeli isimlere de ihtiyacımız olacak" dedi.

Lucescu basın toplantısında şu ifadeleri kullandı:

Daha iyiyiz. Ne kadar az konuşursak o kadar iyi. Çalışmak lazım. Değiştirmeye çalışyıorum bazı şeyleri. 10 tane tecrübeli 1 gençle oynmak kolya ama 5 gençle diğerleriyle birlikte bir şeyleri yaratmak kolay olmuyor.

Antrenöre işini yapmak için müsade etmek lazım. Sadece gençlerden oluşan, içine tecrübeli abiler koymadan ekip kurmak mümkün değil. Kadroda 3-4 tane gençlere yol gösterecek tecrübeli isim olacak. Burak, Caner gibi tecrübeli oyuncuları bırakmadım. Bu kadro onları almayacağım anlamına gelmez sadece 5-6 yılı göz önünde bulundurarak, birlikte oynama alışkanlığı olan bir takımı düşündüğüm içni bu gençlere daha fazla şans verdim.

Ne olursa olsun. Milli Takım'a yardımı olacaksa tecrübeli oyuncuları her zaman takıma alacağım. Yeni oyun organizasyonu benim için önemli. Oynamak istediğimiz oyunun anlayışı benim için önemli. Avrupa'da ve dünyada eğer sonuç elde etmek istiyorsak oyunu kontrol etmemiz lazım. Oyunu kontrol edip üstünlüğümüz kurmamız lazım. Bu son maçlarda bu anlamda aşama kaydettik ama daha tam değil . Topal konusuna gelirsek, Topal, Selçuk, Gökhan, Hasan olsun tecrübeli oyuncu olarak örnek davranışa sahip, milli takımı seven ve hep milli takımda oynamak isteyen oyuncular. Bunlar benim için önemli ismler. Bu arkadaşlarla birlikte olduğumuz için mutluyum.

Benim için önemli olan bütün oyuncuların milli takıma gelmek istmesini sağlamaktır. Tekrar milli takımda oynamak isteklerini ortaya çıkarmak çok önemli benim için.

Kulüp performansıyla milli takım performansı aynı şeyler değil. Çünkü kulüpte 8 ay boyunca kullanılan bir oyun sistemi var. Herkes kendi bölgesinde ne yapacakları biliyorlar. Benim önümde 2 gün var. 2 antrenman 4 toplantı yapabildik. Analizler maç hazırlıkları oyun organizasyonumuz ki benim aynı zamanda rakibi de incelemem var. Bu da ilgimi çekiyor. Kısa bir dönem içinde aynı şeyleri birço kkez tekrar etmem gerekiyor. İsteki ve akıllı oyunculara ihtiyacımız var. Performanslarını göstermek Özel bir kelime kullanmak istiyorum ülkenin milli takımını seven oyunculara ihtiyacım var. Akıllı, istekli olan oyunculara ihtiyacım var. Bireysel olarak değil grup olarak bakıyoruz milli takıma.

"Seyircilerin istediği takımı ortaya çıkarmak istiyorum"

Yeni bir ekip kurmak için gereğini yapacağını aktaran deneyimli teknik adam, "1 sene içinde elimdeki oyuncu grubuyla iyi bir sonuç almam lazım. Bütün arzumla, isteğimle, yeterli zamanım olmasa da seyircilerin istediği takımı ortaya çıkarmak istiyorum. Kolay değil. Kulüplerin kendi seyircisi var ve milli takım tüm ülkeyi kapsıyor. Sabrımız olursa, çok iyi bir ekip olacağımıza eminim. Romanya'da, Dinamo Bükreş'te, Ukrayna'da, İtalya'da hep bunları yaptım. Yeni bir ekip kurmak için gerekenleri yaptım" diye konuştu.

Milli futbolcu Cengiz Ünder ise, "Avrupa'da şu anda iyi giden bir performansımız var, benim olsun, Enes'in olsun, Cenk abinin olsun, Çağlar'ın olsun. Şu an performansımız iyi gidiyor, milli takıma yansıtırsak iyi olacaktır. İlerleyen zamanlarda bunu milli takıma da yansıtırsak, gelecek daha iyi olacak" dedi.

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN