Türkiye A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş basın toplantısı düzenledi

Türkiye A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş basın toplantısı düzenledi
Pazartesi 27.05.2019 14:03

A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş basın toplantısı düzenledi. Güneş, Beşiktaş'ta forma şansı bulamayan Oğuzhan Özyakup'u neden milli takım kadrosuna aldığını, Trabzonspor'da forma giyen Hüseyin Türkmen, performansı yüksek olup Milli Takım'a çağırılmayan futbolcularla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

A Milli Takım teknik direktörü Şenol Güneş Yunanistan, Özbekistan, Fransa ve İzlanda maçları öncesi basın toplantısı düzenledi.

Şenol Güneş'in açıklamalarından satır başları şu şekilde;

"Fransa maçında Konya'da daha önceki maçlarda olduğu gibi aynı heyecan ve coşkuyu bekliyoruz. Hazırlık maçlarında yeni arkadaşlarımızı görmek istiyoruz. Sezon sonu olduğu için fiziksel ve zihinsel yorgunluğun bir arada olduğu bir dönemdeyiz. Yenileme ve çalışmayı birlikte yürüteceğiz. Fiziksel, teknik, taktik, motivasyon ve sosyal çalışmalar olacak."

"Zor bir sezon geçti. Üzülenler, sevinenler oldu. O yüzden sadece çalışarak kamp yapmayacağız. Kadroya çağrılmayan oyuncular var. Hayali hedefi olan oyuncuların sabırlı olmalarını ve motivasyonlarını yüksek tutmalarını istiyorum."

"Birlikte hayal etmeye, umutlu ve mutlu olmaya ihtiyacımız var. Son toplantıda Cumhurbaşkanımız ile konuştuk. En iyisini yapmak istiyoruz. Hatta ona da dedim ki, oyuncu olarak tavsiyeniz varsa söyleyebilirsiniz. Herkesin fikrine, düşüncesine ihtiyacımız var."

"GÜZEL OYUNLAR SONUÇLAR BEKLİYORUM"

"Şeffaf, iyi niyetli, samimiyet içerisinde olacağız. Başarıyı paylaşacağız, her maçı kazanmak için oynayacağız. Güzel oyunlar, sonuçlar bekliyorum. Farklılıklar bütünü oluşturacak. Çok ses gelmesi rahatsız etmesin. Orkestrada da çok ses vardır ama önemli olan uyumdur."

"Oyuncularımız hem özgür, hem sorumluluk sahibi olacaklar. Bugünü yarından farklı, yarını da bugünden farklı kılacağız. Tek vücut olacağız. Farklılıklardan tek nefes olacağız. Bir aileyiz. Uyumumuz bozulmamalı."

"Milli Takım'ın gururu da sorumluluğu da olacak. İyi düşüneceğiz. Kötülük, tembellik, disiplinsizlik olmayacak. Hedefimiz tempolu, hızlı, oynayanların ve izleyenlerin keyif alacağı bir oyun oynamak."

"GELECEĞE YENİDEN BAKMAK LAZIM"

"İki maçta 6 puan var. 4 puan çok iyi. 3 puan sadece İzlanda'yı yenmek, iyi derim."

"Ben hala Beşiktaş'tan yazı yazılarak buraya gelen bir teknik direktörüm. Eski yönetimle devam ediyorum TFF'de, yeni yönetim geldikten sonra geleceğe yeniden bakmak lazım."

"Avrupa şampiyonasına katıldığımızda 1. basamağa gelmiş oluruz. 2020'de Avrupa, 2022'de Dünya Kupası'na gidersek sonraki 10 seneye damga vurabilecek bir ekibimiz var."

"Geçmişten dersler çıkardık. Geleceği planlamak istiyoruz. Sadece sonuçlarla mutluluk kurmak yerine aile, arkadaşlık havası içinde başarıya ulaşmak ülkemiz adına daha sevindirici olur."

"DÜŞÜNDÜĞÜMÜZ AMA ALMADIĞIMIZ HÜSEYİN TÜRKMEN VAR"

"Hasan Ali'nin dinlenmeye ihtiyacı olduğu için hazırlık maçlarında düşünmeyebilirim. Gökhan'ın sakatlığı var, Zeki'ye orada bakabilirim. Düşündüğümüz ama almadığımız Hüseyin Türkmen var. Ozan, Çağlar hiç oynamadı."

"Ligin yorgunluğu içinde olan oyuncuları yine dinlendirebiliriz. Üst üste maç oynayanlar var, psikolojilerine bakacağız. Oyuncuların uyumu kadar, bireysel performansları da görmek istiyorum."

"Cenk hiç oynamadığı halde forma verdik, oynadığı zamanlardankinden daha iyi performans verdi. Çağlar hiç oynamadı mesela... Merih var, Ozan var. Trabzon'da Hüseyin'in çıkışı var. Şuna inansınlar, sevgimiz de adaletimiz de var. Adil olmamız sevgimizin önündedir."

"Almanya, Fransa, İngiltere kendi aralarında hazırlık maçı yapıyor. Biz Kuzey Avrupa ülkelerini istedik onlar da olmadı. Özbekistan ve Yunanistan oldu. Özbekistan ile ülke ilişkilerimiz de iyi."

"TESADÜFEN KAZANIRSAK ÇIKAR ONU DA SÖYLERİZ"

"Şu an Avrupa'da Fransa ile birlikte en fazla oyuncu üreten ülke Sırbistan. Sırbistan Ligi'ni kimse izliyor mu, hayır."

"Fransızların o iyi jenerasyonuyla birlikte gelen bizde Okay Yokuşlu ile Hakan Çalhanoğlu var."

"Fransa maçını oyuncularım için imtihan maçı olarak görüyorum. Kaybedecek hiçbir şeyimiz yok. Kazanacak çok şeyimiz var. Tesadüfen kazanırsak çıkar onu da söyleriz. Kaybedersek kazanmak isteyen takım olarak kaybedelim."

"Her bölgede çok iyi oyuncuları var. Biz de o niye alınmadı diyorlar acaba onların seçmediği oyuncular için ne diyorlar."

"Fransa maçını da İzlanda maçını da önemsiyorum. Kağıt üstünde Fransa'yı kaybet, İzlanda'yı kazan derlerse kolaycılığa kaçarak evet diyebilirim."

"SİZ 5 MİLYONA ŞAMPİYON OLMAK İÇİN OYUNCU ALIYORSUNUZ"

"Yabancı tartışması... Biz nasıl yabancı alıyoruz? İngiltere, İspanya, Almanya'nın aldığı oyuncuları alabiliyor musunuz? Almanya sizden Bruma'yı yatırım diye alıyor. Siz 5 milyona şampiyon olmak için oyuncu alıyorsunuz."

"Şampiyon takımdan 1 oyuncu aldık. Emre Taşdemir, tanıdığım bir oyuncu. Hücuma dönük bir oyuncu. Zaten Türkiye'de sol bekte sıkıntı var. En iyi gördüğümüz şu an Hasan Ali var."

"Nasri, çok iyi oyuncu değil mi? Türkiye'de ne yaptı? Dünya çapında dediğin oyuncu burada son dönemini oynuyor. Burada kendine gelip tekrar Avrupa'ya gidenler var. Asıl bunu alkışlamak lazım."

"Gelen herkesin bunu bilmesi lazım. Her oyuncu hem gurur duymalı, hem sorumluluk duymalı. Herkesin özgür olacağı ama sorumlu da olacağı bir dönem olacak. Bu sadece kampta değil aynı zamanda özel hayatta da böyle olmalı."

"HER OYUNCUYU ÖNEMSİYORUM"

"Kadroya bakacağız, uyuma bakacağız. Gökhan'ı almadık diye eleştirildik. Şimdi aldık. Şimdi geçmişten daha mı iyi, belki değil ama zamanı geldi aldık. Her oyuncuyu önemsiyorum, değerli görüyorum. Peşinden gideceğiz."

"Emre de tıpkı Oğuzhan gibi oynamadan aldığım oyunculardır. Kaybolmasını istemediğim oyuncular. Oynamaları lazım. Onlara da tavsiyem var. Oynayacakları takımlara gitmeleri. Oğuzhan'ı oynatmak için aldım, bu maçta da oynatacağım."

"El elele gidelim. Engelleri birlikte aşalım. Her alanda daha sevecen olalım. Bu da hiç sorunumuz yok, her şey mükemmel demek değil tabii."

"Bu benim değil, bizim, hepimizin takımı. Görüşlerinize saygı duyuyorum. Ama Milli Takım'ın değerini korumak için saygı duyalım. Omzumuzdan fazlalıkları atalım. Herkes mutlu olalım diyor, kimse bir şey yapmıyor. Herkes birbirinin üzerine basmak istiyor."

Soru: "Milli Takım, kulüplerin lokomotifi olabilir mi?"

"Harika... Sizin bu görüşünüzü düşünmeyen antrenörler olabilir. Her görüşe ihtiyacımız var. O zaman bekleyelim o zaman bir takımda toplayalım oyuncuları, Milli Takım da o takımla beraber yürüsün."

"Biraz sabırlı olalım. Sabır lafını iş olsun diye kullanıyoruz. Bu sene sabredelim diyoruz, sabır nedir onu bile bilmiyoruz. Genç takımda oynayan birçok oyuncuların huyları, birliktelikleri var. Emre çalışma olarak gençlerden aşağı değil."

"Ekonomik değerler, duyguları alıp götürdü. Takımlarda oyuncular kalmıyor. Milli Takım'da 10-15 sene bunu yapalım. Bu grupta özgüvenli oyuncular var."

"14 yabancı oyuncunun sağlıklı olduğunu düşünmüyorum. Zaten kaç tanesi sahada oynuyor. Çoğu yedek kalıyor. Kriterler değişebilir."

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN