Ralli Şampiyonası başlıyor

Salı 27.09.2011 11:00

Eskişehir Otomobil ve Motor Sporları Kulübü (ESOK) tarafından organize edilen ve Türkiye Ralli Şampiyonası'nın 6. ayağı olan KYK Eskişehir Rallisi, 1 Ekim'de verilecek startla başlayacak.

ESOK'tan yapılan yazılı açıklamaya göre, kısa ara verilen Türkiye Ralli Şampiyonası heyecanı Eskişehir'de devam edecek. Şampiyonanın 6. ayağı olan KYK Eskişehir Rallisi ile mücadele asfalta taşınacak.

ESOK tarafından organize edilen KYK Eskişehir Rallisi, 1 Ekim Cumartesi günü saat 14.00'de Espark Alışveriş Merkezi'nden verilecek startla başlayacak. KYK, Espark ve Banaz etaplarını bir kez geçip ilk günü tamamlayacak ekipler, Anadolu Üniversitesi İki Eylül Yerleşkesi'nde kurulacak servis alanında, otomobillerine bakım yapacak. Ekipler daha sonra ilk günü tamamlayıp kapalı parka girecek.
2 Ekim Pazar günü yarışa devam edecek ekipler, yine ilk gün geçilen etapları 2 kez geçtikten sonra ralliyi tamamlamak için Espark Alışveriş Merkezi'ne yönelip, start aldıkları yerde ralliyi tamamlayacaklar.

KYK Yapı Kimyasalları, Espark Alışveriş Merkezi ve Peugeot Banaz Otomotiv'in sponsorluğunda, Tepebaşı Belediyesi ve AÜ'nün desteğiyle organize edilecek KYK Eskişehir Rallisi'nde ekipler, 2 gün boyunca 130 kilometresi özel etap olmak üzere toplam 267 kilometre mesafe katedecek.

Türkiye ralli şampiyonlarından ve Türk ralli sporunun en önemli isimlerinden biri olan Volkan Işık da ESOK'un daveti üzerine Eskişehir'de bir kez daha sevenlerinin önüne çıkacak.

Kendi geliştirdiği yarış otomobili 'VOLKICAR' ile kente gelecek olan Işık, KYK Eskişehir Rallisi'nde '0' kapı numaralı güvenlik aracının direksiyonuna geçecek ve Mitsubishi Lancer EVO9 ile yarışın son güvenlik kontrolünü yapacak.

Öte yandan, Hakan Uçucu ve Orkun Demir ikilisinden kurulu Eskişehirspor Ralli Takımı, Ford KA otomobilleriyle kendi şehirlerinde, seyircisinin önüne çıkmaya hazırlanıyor.

ESOK Başkanı Nevzat Aslan, Eskişehir'de yarış heyecanının başladığını ve hazırlıkların bitmek üzere olduğunu bildirdi.

Kusursuz bir ralli için en ince ayrıntıları düşündüklerini ifade eden Aslan, şunları ifade etti:

''Yarışmacıların, basın mensuplarının ve izleyicilerin çok keyif alacağı, kompakt bir ralli organize ettik. Geçen yıl organize ettiğimiz toprak zeminli rallinin ardından bu kez asfalt rallimizde de aynı başarıyı tekrarlamayı hedefliyoruz. KYK, Espark ve Banaz etapları, birbirinden keyifli, birçok karakteri içinde barındıran etaplar. Tüm ralli severleri ve tüm Eskişehirlileri KYK Eskişehir Rallisi'ne davet ediyorum.''
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN