Web Sürümüne Geç

  Türkiye Hitit Rallisi başladı

  19 Kasım 2011, Cumartesi Güncelleme: 17:02

  Ankara Otomobil Sporları Kulübü (ANOK) tarafından organize edilen 38. Hitit Rallisi, Antalya'nın Kemer ilçesinde start aldı.

  Kemer Belediyesi Olbia Park'ta verilen seremoni startı öncesi yarışmaya katılan Avrupa Şampiyonu Luca Rosetti, Volkan Işık, Meriç Demiralp ve diğer yarışmacılar basın toplantısı düzenledi.

  Toplantıda konuşan Ankara Otomobil Sporları Kulübü Başkanı Meriç Demiralp, daha önce Dünya Ralli Şampiyonası'na da ev sahipliği yapan Kemer'de böyle bir yarış düzenlemekten dolayı mutlu olduklarını söyledi.

  Yarışın büyük mücadele içinde geçeğini ümit ettiğini ifade eden Demiralp, yarışa Avrupa Ralli Şampiyonu Luca Rosetti ve Volkan Işık gibi motor sporlarının en önemli isimlerin katıldığını ifade etti.

  Team 47 ekibi adına konuşan Volkan Işık ise yarışın çok güzel geçeceğini ümit ettiğini ve Kemer'de böyle bir yarışa katılıyor olmaktan dolayı ekip olarak mutlu olduklarını dile getirdi.

  Avrupa Ralli Şampiyonu Luca Rosetti de Türkiye'deki güzel havada, ünlü isimlerle yarışacak olmaktan dolayı duyduğu mutlululuğu anlatarak, yarışta derece elde etmeyi hedeflediğini belirtti.

  Basın toplantısının ardından başlama startını Kemer Belediye Başkan Vekili Zekiye Muşlu verdi. Avrupa Ralli Şampiyonu Rosetti, 1 kapı numarasıyla start alırken, Team 47 ekibi adına da Volkan Işık, 4 kapı numarasıyla yarışa başladı.

  Hitit Ralli Şampiyonası'nın ilk gününde pilotlar 4 etapta, 52 kilometresi özel etap olmak üzere toplam 209 kilometre kat edecek. Şampiyonanın ikinci gününde ise pilotlar 5 etapta, 80,7 kilometresi özel olmak üzere toplam 214,59 kilometre geçecek.

  İki gün sürecek 38. Hitit Rallisi'nde pilotlar, 9 etapta 132 kilometresi özel olmak üzere toplam 423 kilometre yarışacak.
  Yükleniyor
  BİZE ULAŞIN