Web Sürümüne Geç

Sofuoğlu İtalya Şampiyonası'nda

Perşembe 15.03.2012 11:14

Milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu, Dünya Supersport Şampiyonası'nda İtalya koşusu öncesi, bu ülkede düzenlenecek ulusal şampiyonanın resmi antrenmanlarına katılarak yerel sporcularla mücadele edecek.

Dünya Supersport Şampiyonası'nda sezonun ilk yarışı Avustralya koşununu kazanarak iyi bir başlangıç yapan Kenan Sofuoğlu, bugün İtalya'ya gidecek. İtalya'daki Imola Pisti'nde 1 Nisan'da koşulacak sezonun 2. ayak yarışına hazırlanan Sofuoğlu, daha hazır hale gelmek için bu ülkeye erken gideceğini söyledi.

Ulusal şampiyonadaki mücadelenin düşük olmasına rağmen, yerel sporcularla yarışacağını anlatan Sofuoğlu, ''Takımım Kawasaki Deltafin Lorenzi, İtalyan olduğu için burada resmi antrenmanlara katılabiliyorum. İtalya koşusu öncesi ulusal testlere katılarak yarışmaya daha hazır hale gelmek için böyle bir program yapıyoruz'' dedi.

Sofuoğlu, takımın bütçe konusunda sıkıntı oluşturmadığını ve her türlü test antrenmanlarına destek verdiğini belirterek, şöyle konuştu:

''İlk yarışı kazanmak takımım ve sponsorlarım için moral oldu. Artık benden beklentiler arttı. Bu nedenle yarışmalara daha iyi hazırlanmam gerekiyor. 1 Nisan'da İtalya yarışması var. Bunun hazırlıklarını sürdürüyorum. İtalya'da antrenmanlara katılacağım. İtalya yarışını da kazanmak istiyorum. Sezon sonuna avantajlı bir şekilde girebilmem için şimdi kazanmak zorundayım. Takımımla uyumlu bir çalışma içindeyiz. Bu birlikteliği sezon sonuna olumlu şekilde yansıtmak istiyorum.''

Kupa Japonya'ya gitti
Milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu, Avustralya'daki Phillip Island Pisti'nde 26 Şubat'ta gerçekleştirilen sezonun 1. ayak koşusunda elde ettiği birincilik kupasının Kawasaki motosikletlerinin merkezi Japonya'ya gönderildiğini kaydetti.

Sofuoğlu, ''Kupayı Japonya'daki fabrikaya gönderdik. Bütün üst düzey yöneticiler çok memnun oldu ve arayarak tebrik ettiler. Birincilik Kawasaki için iyi oldu. Artık dünya şampiyonluğu istiyorlar'' dedi.

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN