Yoğun yağış Off-Road'u engelleyemedi

Yoğun yağış Off-Road'u engelleyemedi
Pazartesi 21.05.2012 15:17

İstanbul’a sel uyarısı yapılmasına aldırmayan binlerce off-road sever, İSOFF Challenge ilk ayağını izlemek için Kemerburgaz’a koştu.

İSOFF (İstanbul Off Road Klübü tarafından Kemerburgaz Off-Road Pistinde organize edilen İSOFF CHALLENGE 1'de, sıralama turları ardından start alan 15 ekibin kıran kırana mücadelesi, Ali Doğaner ve Baybars Öztürk'ün damalı bayrağı görmesi ile sonuçlandı.

Sıralama turlarında belirlenen yerlerini alarak aynı anda start alan 15 araç, 20 tur boyunca alkışlarla desteklenen harika bir mücadele vererek damalı bayrağı ilk gören ekip olmak için yarıştı. Start'ın ardından daha ilk metrelerde başlayan büyük rekabet, ilerleyen kilometrelerde amansız bir mücadeleye dönüştü. Son günlerde sel halinde yağan yağmur nedeniyle, görevlilerin yürümekte bile zorluk çektikleri 2.5 km uzunluğundaki parkurda tam 20 tur süren bu çekişmeli off-road gösterisi, yağmura aldırmadan alana toplanan binlerce seyircinin tezahüratları ile renklendi. İSOFF CHALLENGE parkuru; dimdik tırmanış rampaları, su ve balçık geçişleri ile seyircilere, güzel ikili mücadelelerle renklenen harika bir off-road şöleni yaşattı.

TAKLA ATTILAR, YILMADILAR BİRİNCİ OLDULAR
Daha Formasyon turlarında aşırı balçık parkurda zorlanan araçlar debriyaj ve aks sorunları ile devre dışı kalmaya başlarken, Sıralama turları arka arkaya taklalarla başladı. Suzuki Grand Vitara ile yarışan Ali Doğaner ve Baybars Öztürk ekibi daha sıralama turunda yarışın ilk taklasını attı. Ekip bu şanssız başlangıca rağmen azmini yitirmeyerek yarışa asılıp birincilik kupasının sahibi oldu.

Suzuki Vitara ile yarışan Okan Sayın – Kaan Sayın yarışı ikinci tamamladılar. İSOFF yarışçılarından Okan Sayın bu yarışta sol koltuğu oğlu Kaan Sayın'a bırakıp co-pilot olarak yarıştı. Damalı bayrağı 3. göğüsleyen ekipse Range Rover ile yarışan Tarık Gökbay – Bülent Gültekin ekibi oldu. 2012 yılına yayılmış 3 ayaktan oluşan İSOFF CHALLENGE'ın Eylül ve Ekim ayında koşulacak ayakların ardından yılsonunda Şampiyon belirlenecek.

İSOFF Başkanı Arda Gürayman sezonun ilk yarışı ve yağmurun yoğun olarak yağmasına rağmen vatandaşların ilgi göstermesi Off Road sporuna olan alakasının sevindirici olduğunu söyledi. Başkan Gürayman, '2012 spor başkenti İstanbul, bu yılki yarışlar daha da anlamlı ve çekişmeli gececek. Önümüzdeki yarışları izlemeye tüm İstanbul halkını bekliyoruz' diye konuştu.
Etiketler offroad
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN