Web Sürümüne Geç

  Güle güle Çöl Kaplanı

  Güle güle Çöl Kaplanı
  08 Eylül 2012, Cumartesi Güncelleme: 20:00

  Cuma günü Transanatolia Rallisi'nde hayatını kaybeden milli motosikletçi Kemal Merkit, Levent Camii'nde kılınan cenaze namazının ardından defnedildi.

  Dünkü yarışta Meke Gölü kıyılarında duran ve 'Çöl Kaplanı" lakaplı milli sporcuya, arkadan gelen başka bir sporcunun çarpması sonucu hayatını kaybetmişti.

  Levent Camii'nde kılınan cenaze namazına Kemal Merkit'in ailesinin yanısıra motosikletçi arkadaşları katıldı. Cenaze araca bindirilmesinin ardından Merit'in motosikletçi arkadaşları cenaze aracına eskortluk etti.

  UÇAR: TÜRK SPORU ÇOK ÖNEMLİ BİR İSMİ KAYBETTİ

  Motosiklet Federasyonu Başkanı Uçar, Kemal Merkit'in örnek alınacak bir sporcu olduğunu vurgulayarak, ''Türk sporu çok önemli bir ismi kaybetti. Kemal ağabeyimiz ustalığıyla, beyefendiliğiyle, tecrübesiyle ve bu tecrübesini arkadaşlarıyla paylaşmasıyla örnek bir insandı. Biz federasyon olarak ismini uluslararası bir organizasyona verip duyuracağız ve anacağız. Onunla birlikte yurt içi ve dışında yarışan sporcular bu yarışa katılacaktır. Adını, spor var oldukça duyurmaya çalışacağız'' diye konuştu.

  Uçar, İstanbul Park'ta yarın yapılacak Türkiye Pist Şampiyonası'nın 5. ayak yarışlarında sporcuların Kemal Merkit'in kask numarasıyla yarışacaklarını anlatarak, ''Biz Kemal ağabeyin çok güzelliklerini gördük. Bütün yarışçılarımız üzerinde büyük emeği vardı. Genç sporcular da onun adını yaşatmaya devam edecektir'' ifadelerini kullandı.
  Etiketler kemal merkit
  Yükleniyor