Schumi'nin doktoru: Durumu daha iyi ama hala 'kazandık' diyemeyiz

Schumi'nin doktoru: Durumu daha iyi ama hala 'kazandık' diyemeyiz
Salı 31.12.2013 12:17

Kayak yaparken yaptığı kaza sonrası kafasını kayaya çarpan ve komaya giren efsane Formula 1 pilotu Schumacher'in durumu iyiye gidiyor...

Michael Schumacher'in sağlık durumuyla ilgili basın mensuplarına açıklama yapan doktorlar, "Schumacher'in durumu düne göre daha iyi fakat tehlike henüz geçmedi, hala kazandığımızı söylemek için erken" dedi ve şöyle konuştu:

"Dün sabah beynindeki kanama çok büyüktü fakat akşam kontrol ettiğimizde şaşırtıcı bir iyileşme ve kanamada azalma gördük. Bu fırsatı değerlendirdik ve ameliyata aldık. Dün gece gerçekleştirdiğimiz operasyon sonrasında ise beynindeki kanı aldık ve baskıyı azalttık.

Bugün birkaç beyin filmi çektik, kanamayı azalttığımızı gördük. Düne göre iyi fakat tehkile henüz geçmedi durumu her an değişebilir. İyi yönde de kötü yönde de değişebilir. Fakat bu operasyonla zaman kazandık diyebiliriz.

Dün yapılan ameliyat 2 saat sürdü. Schumacher'i kontrol altında tutuyoruz. Tehlikenin geçtiğini söyleyemeyez, beyninde lezyonlar var ama önümüzdeki saatler sonucu görmemiz açısından büyük önem tayıcak. Şu anda durumu stabil.

Schumacher'i başka bir hastaneye taşımak büyük bir risk olur. Ama ilerleyen saatlerde ailesiyle de görüşülerek böyle bir şey gerçekleşebilir.

Kazanın gerçekleştiği alan:Gazeteci papaz kıyafetiyle odaya girmeye çalıştı

Michael Schumacher'in kaldığı odaya bir gazetecinin girmeye çalıştığı iddia edildi.

Alman Bild gazetesinin internet sayfası, Schumacher'in basın sözcüsü Sabine Kehm'in, bir gazetecinin papaz kıyafeti giyerek Schumacher'in bulunduğu odaya girmeye çalıştığını söylediğini aktardı.

Hastanede düzenlenen basın toplantısının ardından açıklama yapan Kehm, efsanevi pilotun kazadan önce yalnız olmadığını, bir grupla kayak yaptığını
söyledi. Gruptakilerin, kazanın nasıl geliştiğini aktardığını belirten Kehm, Schumacher'in kaza geçirmeden önce düşen bir arkadaşına yardım ettiğini ifade etti.

Schumacher'in daha sonra iki pist arasında, derin karların bulunduğu bölgeye girdiğini anlatan Kehm, Alman pilotun burada bir kaya çarpması sonucu
havaya uçtuğunu ve kayanın üzerine kafa üstü düştüğünü tahmin ettiklerini kaydetti.

Doktorlar, bugün düzenledikleri basın toplantısında, Alman pilotun ikinci kez ameliyat edilmesinin ardından çekilen beyin tomografisinde, az da olsa
bir iyileşme gözlemlendiğini, ancak durumunun hala kritik olduğunu ifade etmişlerdi.

Schumacher, Fransız Alpleri'nde yer alan Meribel'de sabah saatlerinde düşmüş, kaskı olmasına rağmen başını kayaya çarparak ağır yaralanmıştı. Pist
görevlilerinin erken müdahalesiyle helikopterle Moutiers'de bir hastaneye kaldırılan Schumacher, daha sonra tedavisi devam eden Grenoble'daki CHU de Grenoble Hastanesi'ne sevk edilmişti.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN