Web Sürümüne Geç

Sofuoğlu dünya şampiyonu!

Sofuoğlu dünya şampiyonu!
Pazar 04.10.2015 15:11

Kenan Sofuoğlu, Dünya Supersport Şampiyonası'nın Fransa'da düzenlenen 11. ayağında 2. olarak, bitime bir yarış kala 4. kez Dünya Şampiyonluğunu ilan etti.

31 yaşındaki milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu 2007, 2010 ve 2012'nin ardından 4. kez Supersport şampiyonu oldu.

Dünya Supersport Şampiyonası'nın Fransa'da düzenlenen 11. ayağını 2. sırada bitiren Kawasaki Puccetti pilotu Kenan Sofuoğlu, sezonun son yarışı olan Katar ayağını beklemeden şampiyonluğunu ilan etti.

Fransa'daki 4 bin 411 metrelik Magny Cours Pisti'nde 17 tur üzerinden koşulan yarış bir motosikletten pistin 5. virajına dökülen yağ nedeniyle durduruldu. Pistin temizlenmesinin ardından yeniden start verilen mücadele 11 tura indirildi.

İkinci start sonrası Kenan Sofuoğlu ile pilotlar klasmanındaki en yakın rakibi ABD'li Patrick Jacobsen, diğer sürücülerle arayı açtı ve ikilinin karşılıklı geçişlerine sahne olan liderlik mücadelesini Jacobsen kazandı, Kenan ise 2.cepten başladığı yarışı 2.sırada bitirdi.

Bu sonuçla puanını 213'e yükselten Kenan, sezonun son ayağı olan ve 18 Ekim'de Katar'da yapılacak yarış öncesinde şampiyonluğu garantiledi.

Kenan Sofuoğlu, yarışın ardından yaptığı açıklamada, "Şampiyonluğu en çok birkaç ay önce kaybettiğim oğlum Hamza için kazanmak istiyordum" ifadesini kullandı.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN