Web Sürümüne Geç

  Dakar Rallisi'nde milli heyecan

  Dakar Rallisi'nde milli heyecan
  29 Ocak 2016, Cuma

  Dakar'da yarışacak milli sporcular Şakir Şenkalaycı ve Serkan Özdemir, 2017'de Türkiye'yi en iyi şekilde temsil edeceklerini ifade ettiler.

  2017 Dakar Rallisi'ne katılacak milli sporcular Şakir Şenkalaycı ve Serkan Özdemir, 4-7 Ağustos arasında Düzce'de düzenlenecek Yakın Karadeniz Enduro Rallisi ile çalışmalarına hız katacak. Bu sene "Düzce'den Dakar'a" adlı bir proje ile yola çıkan ve TÜYAP'ta başlayan EMITT Fuarı Düzce standında Doğan Haber Ajansı'na (DHA) açıklamalarda bulunan milli motosikletçiler, Türk Bayrağı'nı finişe götürmek için mücadele edeceklerin dile getirdiler.

  Serkan Özdemir: "2017'de ülkemizi başarılı bir şekilde temsil edeceğiz"

  Bu sene Yakın Karadeniz Enduro Rallisi ile Düzce'den start vereceklerini ifade eden milli motosikletçi Serkan Özdemir, ''Geçen sene Güneydoğu'dan start vermiştik, şimdi yakın Karadeniz'den; Düzce'den start veriyoruz. Bu anlamda Düzce Valiliği, Düzce Belediyesi ve Kaynaşlı Belediyesi'ne teşekkür ediyoruz. 39'uncu Dakar Şampiyonası'nı 2017'de Şakir Şenkalaycı ve Serkan Özdemir ikilisi ile takım oluşturarak temsil edeceğiz. 9 bin küsur kilometrelik bir etap olacak yine, yaklaşık olarak 13-14 gün süren bir yarışta Türk Bayrağı'nı finişe götürmek için bütün mücadelemizi sergileyeceğiz. Burada da EMITT Fuarı'nda bu projenin ilk adımlarını attık. Ümit ediyorum ki başarılı bir şekilde 2017'de ülkemizi temsil edeceğiz'' diye konuştu.

  Şakir Şenkalaycı: "İlk 10'un içinde yer almak istiyoruz''

  Dakar'ın bireysel spordan ziyade takım sporu olduğunu dile getiren milli motosikletçi Şakir Şenkalaycı ise, "Serkan kardeşimle birlikte güzel bir takım oluşturduk Türkiye Motosiklet Federasyonu desteği ile, GAP'tan Dakar'a diye bir proje ile yola çıktık. Ülkemizin doğusunu dolaşarak oradaki vatandaşlarımızın desteğini alarak motorsporları olan olimpiyatta start aldık ve çok başarılı olduk. Dakar bireysel spordan ziyade bir takım sporu. Serkan'ın bütün enerjisini ve desteğini yarışın içerisine strateji yaparak benim üzerimde sergilemeyi doğru bulduk. Çünkü onun motosikletinde bir problem olmuştu yarışın ortasında. Dolayısıyla biz bu işi birlikte başardık. 2017'de de bu çalışmayı devam ettireceğiz ve Serkan'la birlikte Türkiye'yi en iyi şekilde temsil edip ilk 10'un içerisinde gelmeyi hedefliyoruz" dedi.
  Etiketler Türkiye
  Yükleniyor
  BİZE ULAŞIN