Web Sürümüne Geç

  Portekiz’de hedef liderlik

  Portekiz’de hedef liderlik
  14 Eylül 2017, Perşembe Güncelleme: 18:33

  Dünya Supersport Şampiyonası’nın son beş yarışında yaptığı atakla liderle arasındaki puan farkını 1’e kadar indiren Red Bull sporcusu Kenan Sofuoğlu, bu hafta sonu sezonun kritik yarışlarından birine Portekiz’de çıkacak.

  Milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu'nun Dünya Supersport Şampiyonası'nın 2017 sezonunda heyecan dolu şampiyonluk yarışı devam ediyor. Son 5 yarıştan 4'ünü zorlanmadan kazanan, birinde ise ikinci olan Kenan Sofuoğlu, bu kez Portekiz'de boy gösterecek. Portekiz'de 2010'dan sonraki ilk galibiyetini elde etmeye çalışacak tecrübeli pilot, genel klasman liderliğine yerleşmek istiyor. Sezonun bitmesine dört yarış kala ipleri eline alma planları yapan Kenan Sofuoğlu, kariyerinde 122 Supersport yarışına çıktı. Bu yarışlarda 42 birinciliği bulunan milli pilot, 83 kez de podyumda yer aldı.
  Dünya Supersport Şampiyonası'nın genel klasmanında ise Sofuoğlu onlarca puan geriden gelerek Lucas Mahias ile arasındaki puan farkını 1'e indirmeyi başarmıştı. Milli pilot, 121 puanlı rakibini 120 puanla takip ediyor. Üçüncü sırada ise Sheridan Morais yer alıyor.

  Sofuoğlu: "Avantajlı olan taraf biziz"
  Kenan Sofuoğlu, yarıştan önce yaptığı açıklamada ise umutlu olduğunu dile getirdi. Şampiyonluğun pilotlarda ekstra bir stres oluşturduğunu elinden gelen mücadeleyi vereceğini söyleyen Sofuoğlu, "Bu zorlu sürecin ardından şampiyonluğun geleceğine inanıyorum." ifadelerini kullandı.
  Portekiz pisti ile ilgili de konuşan milli pilot, şunları söyledi:
  "Tabii ki rakiplerin de güçlü olduğu bir pist. Derecelere bakıldığı zaman rakiplerimiz birbirine çok yakın. Ama puan olarak önde de olsa rakibimle arayı kapattığımız için avantajlı olan biziz. Çünkü arkadan gelen avantajlıdır, bu sezon biz arkadan geldik."

  Sofuoğlu'nun Portekiz karnesi
  2015: İkincilik
  2014: Üçüncülük
  2013: Üçüncülük
  2012: İkincilik
  2010: Birincilik
  2009: İkincilik
  2008: Birincilik

  Toprak Razgatlıoğlu da şampiyonluk için yarışacak
  Genç sporcu Toprak Razgatlıoğlu'nun kulvarı Superstock1000'de ise Portekiz ayağıyla beraber üç yarış kaldı. İstikrarlı performansının ardından ikinci sıraya kadar yükselen Toprak'ın 89 puanı bulunuyor. Genç isim, Portekiz'de de gülerek 115 puanla lider olan Rinaldi'yi geçmek istiyor.

  Etiketler Kenan Sofuoğlu
  Yükleniyor