Web Sürümüne Geç

Celtics sağlık sorunlarıyla boğuşuyor

Cuma 16.03.2012 20:06

Jeff Green'in ardından Boston Celtics'te şimdi de Chris Wilcox kalp rahatsızlığı nedeniyle ameliyat olacak.

Ocak ayında geçirdiği kalp rahatsızlığı nedeniyle ameliyat olmak zorunda kalan ve sezonu kapatan Jeff Green'in yaşadığı rahatsızlığın bir benzeri bu kez diğer bir Boston Celtics oyuncusu Chris Wilcox'un kariyerini tehlikeye soktu.

İdmanlarda sıkıntı yaşayan Wilcox'un doktorları oyuncu üzerinde yaptıkları testler sonucu kalp damarlarında ciddi bir genişleme meydana geldiğini görünce Wilcox'un sezonun geri kalanında oynamamasına karar verdi. "Doktorlar elime bu sene top alamayacağımı söylediler" diyen Wilcox bu ayın 29'unda Cleveland'da ameliyat olacak.

Doktorları Wilcox'un önümüzdeki sezon kariyerine kaldığı yerden devam edebilmesi için ellerinden geleni yaparken diğer taraftan da Celtics kalp rahatsızlığı sonrası ikinci oyuncusunun sezonu kapatmasıyla kadrosunda pota altında çeşitlilik sıkıntısını yaşayacak gibi görünüyor. Boston Celtics basketbol operasyonları başkanı Danny Ainge de "Kadro bakımından başımız ağrıyacak olsa da Chris'in bu zorlu zamanlarında hep yanında olacağız" diyerek kulüp olarak kendilerini zorlu günlerin beklediğinin sinyallerini veriyor.

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN