All-Star'da ilk 5'ler belli oldu

All-Star'da ilk 5'ler belli oldu
Cuma 18.01.2013 13:11

NBA All-Star maçında ilk 5'te sahaya çıkacak oyuncular oylamaların sonucunda belli oldu.

NAB All-Star Hafta Sonu'nda All-Star maçında sahaya çıkacak ilk 5'ler NBA takipçilerinin kullandıkları oylar sonucunda belli oldu.

Batı Konferansı'nda en fazla oyu Los Angeles Lakers'tan Kobe Bryant aldı. 2013 All-Star takımına da seçilerek Bryant, 15. kez All-Star ilk 5'ine seçilmiş oldu ve yeni bir rekora imza attı. Los Angeles Lakers'lı diğer bir yıldız oyuncu Dwight Howard da, Byrant ile birlikte ilk 5'te sahaya çıkacak.

Kobe'nin ardından en fazla oyu Oklahoma City Thunder'dan Kevin Durant aldı. Batı karmasının oyun kuruculuğu görevi için ise Los Angeles Clippers'tan Chris Paul üstlenecek. Paul'ün takım arkadaşı Blake Griffin de ilk 5'te yer alacak.

Doğu Konferası'nda ise en fazla oyu alan oyuncu Miami Heat ile geçen sezon şampiyonluk yaşayan, 3 MVP ödülü sahibi LeBron James oldu. LeBron'u New York Knicks'ten Carmelo Anthony takip etti.

Miamili Dwyane Wade en fazla oy alan 3. oyuncu olarak doğu karmasını ilk 5'te temsil edecek. Doğu Karması ilk 5'inde Boston Celtics'ten iki oyuncu da bulunuyor. Point guard Rajon Rondo ve Kevin Garnett. Miamili Chris Bosh ile büyük bir çekişmeye giren Garnett, twitter hesabından kendisi için oy kullanılması yolunda yaptığı çağrı sayesinde, 25 bin oy farkla ilk 5'te sahaya çıkmaya hak kazandı.
reklam

All-Star maçında görev yapacak yedek oyuncular, antrenörler ve basın mensuplarının oylarıyla belirlenecek.
Etiketler NBA
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN