'Tek hedef Play-off'

'Tek hedef Play-off'
Pazar 24.02.2013 11:43

Amerikan Ulusal Basketbol Ligi'nde (NBA) Houston Rockets forması giyen milli basketbolcu Ömer Aşık, takım olarak şu anki tek hedeflerinin play-off'a kalmak olduğunu belirterek, ''Çok genç bir takım olduğumuz için inişli-çıkışlı bir grafiğimiz var. İnşallah sezon sonuna kadar olan dönemde daha istikrarlı oynayıp play-off'a kalırız'' dedi.

Aşık, takımı Houston Rockets'ın deplasmanda Washington Wizards'a 105-103 mağlup olduğu karşılaşmanın ardından soruları yanıtladı.
Maçta ilk 5 başlayarak 34 dakika sahada kalan ve 5 sayı, 10 ribaundla oynayan Aşık, ''Bugün çok iyi oynamadım. Takımca da 10-15 sayı öne geçmemize rağmen, maçın sonunda kaybettik. NBA'de bazen bu oluyor, bazen kazanıyorsun bazen kaybediyorsun, önemli olan istikrarı koruyabilmek. Önümüzdeki maçları kazanıp play-off'a kalmak istiyoruz'' diye konuştu.

Houston Rockets, şu ana kadar elde ettiği 31 galibiyet ve 27 mağlubiyetle batı konferansı sıralamasında play-off sınırı olan 8'inci sırada yer alıyor. Hemen arkalarında ise, adeta ''yıldızlar karması'' kadrosuyla sezon öncesinde şampiyonluğun en büyük favorilerinden biri olarak görülmesine karşın, sergilediği performansla hayal kırıklığı yaratan 27 galibiyet, 29 yenilgili Los Angeles Lakers bulunuyor.

Ancak son iki maçını kazanan Lakers'ın, kalan 26 maçında play-off'u sonuna kadar zorlamasına kesin gözüyle bakılıyor. Sıralamada Lakers'ı takip eden, 25 galibiyet, 29 mağlubiyetli Dallas Mavericks de son üç maçını kazandı ve play-off umutlarını henüz yitirmiş değil.

Arkalarındaki takımların çıkışının kendilerini tedirgin edip etmediğine dair bir soru üzerine Aşık, ''Biz aslında çok fazla düşünmüyoruz, sadece önümüzdeki maçlara bakıyoruz. Önümüzde hangi maç varsa onu kazanmayı hedefliyoruz. Biz kazandığımız sürece zaten playoff'un içinde oluruz'' ifadesini kullandı.

Aşık, bir soru üzerine, bu yılki performansında Chicago Bulls'da geçirdiği iki sezona oranla büyük bir çıkış yakalamasında, Houston'da daha fazla süre almasının etkili olduğunu belirtti.

Ömer Aşık, ''Chicago'da kısıtlı süre oynuyordum ve oradaki görevim belliydi, sadece savunma ve ribaund. Burada tabi ki daha fazla süre almam bunda etkili olmuştur'' dedi.

Houston'a gelmesinin kendisi açısından iyi olduğunu kaydeden Aşık, ilk 5 başlayıp daha fazla oynama şansı bulduğunu söyledi.
Aşık, ''İnşallah sezon sonuna kadar olan dönemde daha istikrarlı oynayıp playoff'a kalırız. Şu andaki tek hedefimiz bu sene playoff'a kalmak, çünkü Houston son 3 sezondur playoff'a kalamıyor. Bu sene takımda, geçen seneki takımdan sadece 1 oyuncu kaldı, bütün oyuncular değişti. Tek hedefimiz play-off'' diye konuştu.
Etiketler NBA
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN