Artık Galatasaray kongre üyesi değil!

Çarşamba 01.02.2012 15:43

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Orduspor Kulübü Başkanı Nedim Türkmen, Galatasaray Kulübü kongre üyeliğinden istifa ettiğini bildirdi.

Türkmen, yaptığı yazılı açıklamada başka Anadolu kulübü yöneticilerine de örnek teşkil etmesi amacıyla Galatasaray Kulübü kongre üyeliğinden istifa ettiğinib belirtti.

Açıklamasında 2009 yılında başkanlık koltuğuna oturduğu Orduspor Kulübü ile 2011 yılında Süper Lig'e yükselme sevincini yaşadıklarını ifade eden Türkmen, şunları kaydetti:

''Sevincimizi ancak bir ay yaşayabildikten sonra, kendimizi hiçte ummadığımız bir futbol ikliminin ortasında bulduk. Aylardır Türkiye gündemini meşgul eden şike soruşturması karşısında, Orduspor Kulübü olarak, 'Bu ligde yeniyiz, susalım, uyum sağlayalım' demedik. Bu güzel oyunun arınması, güzel olarak kalması adına, doğru bildiklerimizi, kendimizi içinde bulduğumuz düzenin inadına yüksek sesle dile getirdik. Bir 'Orduspor Kulübü duruşu' sergiledik. Temsil ettiğimiz kulübe, şehre ve o şehrin insanlarına yakışır bir biçimde sergilediğimiz bu duruşla, Anadolu kulüplerinin de Türk futbolunda söz sahibi olabileceği görüşlerini bağımsız bir biçimde dile getirilebileceğini gösterdik.''

Yaşanan süreçte Orduspor Kulübü adına dile getirilen düşüncelerin içinin çeşitli söylemlerle boşaltılmaya çalışıldığını öne süren Türkmen, açıklamasına şöyle devam etti:

''Büyük olarak nitelenen kulüplerde kongre üyelikleri bulunan Anadolu kulüpleri başkanları, federasyon başkanları, futbolun dününde ve bugününde gözler önünde dururken, Nedim Türkmen'in Galatasaray Kulübü kongre üyeliği, bazı çevrelerce kötü niyetli olarak kullanılarak gündemde tutulmuş ve Orduspor Kulübü'nün bağımsızlığına, her kulübe eşit mesafede olduğu gerçeğine ve büyük hedeflerine gölge düşürülmeye çalışılmıştır. Bütün bu gerçekler ışığında, kulübüm Orduspor'un bu durumdan zarar görmemesi ve diğer Anadolu kulüplerine de örnek teşkil etmesi açısından, Türkiye'de ve dünyada yüz binlerce taraftarı olan ve koyu bir taraftarı olduğum Orduspor Kulübü başkanı Nedim Türkmen olarak, Galatasaray kongre üyeliğimden istifa ediyorum.''
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN