"Bursaspor deplasmanı çok zordu"

Salı 07.02.2012 13:31

Spor Toto Süper Lig'de mücadele eden Orduspor'un Kulüp Başkanı Nedim Türkmen, ''Geride kalan 9 maçtan alabildiğimiz kadar galibiyet alarak üst sıraları yakalamak istiyoruz'' dedi.

Türkmen, yaptığı açıklamada, Orduspor takımının gösterdiği performas ile ligde güven verdiğini söyledi.

Bursapsor taraftarının kendilerini çok etkilediğini ifade eden Türkmen, ''Taraftar, çok etkili bir güç olduğunu gösterdi. Kendilerini hayranlıkla izledik. Teknik direktörümüz Hector Cuper de Bursaspor taraftarının muhteşem şovlarını beğenmiş. İnşallah biz de 19 Eylül Stadı'nda daha iyilerini yapacağız. Bu anlamda taraftarlarımıza güveniyoruz. Bursaspor deplasmanı, sahadan çıkılması zor deplasman. Ama takımımız akıllı oynadı. Bana göre Javito'nun pozisyonu penaltıydı. Bu dönemde her puan altın değerindedir. Bursaspor gibi bir deplasmandan bir puan almak önemli'' diye konuştu.

Geride oynanacak 9 maçın kaldığını, hafta içi maçlarının bitmesiyle daha rahat olunacağını belirten Türkmen, ''Antalya maçı da 6 puanlık bir maç, rakibimizle aynı puandayız. Bu dönemde oyuncularımız, yönetimimiz, taraftarımız ve herkes olayın bilincinde. Taraftarımızı, tribünleri doldurarak takımlarını desteklemesini bekliyoruz. Geride kalan 9 maçtan alabildiğimiz kadar galibiyet alarak üst sıraları yakalamak istiyoruz'' dedi.

''Hepimiz aynı gemideyiz''
Kulüpler Birliği toplantısına katılarak Orduspor takımı adına katkı sunacaklarını vurgulayan Türkmen, şunları kaydetti:

''Geçtiğimiz süreçte olmaması gereken şeyler yaşandı. Ancak yaşandı ve bitti. Şimdi önümüze bakmalıyız. Türk futbolunda ayrılıklar dönemi değil, birlik ve beraberlik dönemi olduğunu düşünüyorum. Çok zor bir süreçten geçiyoruz. Hepimiz aynı gemideyiz. Bu bilinçte hareket edeceğiz. Kulüpler Birliği toplantısına giderek katkı sunacağız. Sonuçta Orduspor, Süper Lig'deki 18 takımdan biridir. Etkili bir takım ve camiadır. Türk futbolunun yeniden yapılanması ve problemlerin çözümü noktasında katkı sunmaya devam edeceğiz.''Etiketler Orduspor
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN