"Ordu deplasmanı zor deplasman haline geldi"

Cumartesi 25.02.2012 16:08

Orduspor Kulüp Başkanı Nedim Türkmen, ''Orduspor deplasmanı, hep istediğimiz ve arzu ettiğimiz gibi zor bir deplasman haline geldi'' dedi.

Türkmen, yaptığı açıklamada, Kayserispor karşısında kendileri için çok önemli 3 puan aldıklarını söyledi.


Maç fazlasıyla 8.sırada olduklarını hatırlatan Türkmen, ''Kayseri gibi önemli bir rakibe karşı taraftarımızın desteği ve oyuncularımızın güzel oyunuyla önemli bir galibiyet aldık. Geride 6 maç kaldı. Her maçta aynı ciddiyetle oynayacağız'' diye konuştu.

Orduspor taraftarının takımını en iyi şekilde desteklediğini ifade eden Türkmen, şunları kaydetti:

''Başkanlığımın 3'üncü yılı. Bu sezonun 2'inci devresine kadar kendi evimizde sıkıntı yaşıyorduk. Ancak 2. yarı Orduspor deplasmanı, hep istediğimiz ve arzu ettiğimiz gibi zor bir deplasman haline geldi. Bunda da taraftarımızın büyük bir rolü var. Taraftarımız, her maçta olduğu gibi takımını sonuna kadar destekliyor. Biz Süper Lig'e alıştıkça taraftarımız ve şehir de alışıyor. Süper Lig'de takımların kabusu olan Bursaspor deplasmanıdır. Bursaspor'un yanına Orduspor'u da ekleyeceğiz. Bu çizgimizi sürdürmeye çalışacağız. Futbolun taraftarla güzel olduğu ve taraftarın ne kadar önemli bir güç olduğunu 2.devre oynadığımız maçlarda gördük. Taraftarımız her hafta güzel bir şey bularak, çaba gösteriyor. Kendisini sürekli geliştiriyor.''

Kayserispor karşılaşmasında galibiyet golünü atan Yalçın Ayhan'ın çok önemli bir profesyonel olduğunu belirten Türkmen, ''Kendisinin Milli Takım Teknik Direktörü Abdullah Avcı tarafından mili takıma alınmasını bekliyoruz. Resmi müsabakalarda Yalçın'ın milli takıma çağrılacağını düşünüyorum. Kendisiyle önümüzdeki yılda sözleşmemiz var. Daha sonra da sözleşmesini uzatacağız. Orduspor'un çok önemli bir oyuncu kazandığını düşünüyorum'' şeklinde konuştu.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN