Web Sürümüne Geç

Culio için şok karar!

Culio için şok karar!
Pazartesi 26.03.2012 13:13

Orduspor Kulübü, dün sahalarında oynadıkları Gençlerbirliği maçı sonrası ''Galatasaray'a döneceği'' yönünde açıklamalarda bulunan Arjantinli futbolcu Emmanuel Culio'nun sözleşmesini feshetti.

Kulüp yönetim kurulu üyesi Murat Gürsoy yaptığı açıklamada, Culio'nun sözleşmesini tek taraflı olarak feshettiklerini bildirdi. Culio'nun açıklamalarının camiayı derinden üzdüğünü ifade eden Gürsoy, ''Yaptığı açıklamalardan dolayı Culio ile artık çalışmak istemiyoruz. Sayın başkanımızın da görüşü bu yönde. Kulüp olarak Culio'nun sözleşmesini tek taraflı olarak feshettik. Biz Galatasaray'ı Culio'suz da yenecek güçteyiz'' dedi.

Türkmen: ''Gitmek isteyen futbolcuyu tutamazsınız''
Türkmen, beraberindeki Ordusporlu futbolcular Bruno ve Ömer ile Güzelordu Meliha-Lütfü Türkmen İlköğretim Okulu'nda düzenlenen panele katıldı. Panel sonrası gazetecilerin sorularını yanıtlayan Türkmen, Culio'nun dünkü maç sonrası ''sezon sonunda Galatasaray'a döneceği'' yönünde açıklamalarda bulunduğunu anımsattı.

Arjantinli oyuncuyu sezon başında Galatasaray'dan satın alma opsiyonlu kiraladıklarını ve 350 bin avro verdiklerini anlatan Türkmen, şöyle devam etti:

''Haziran ayında da 1 milyon 550 bin avro verdiğimizde oyuncu bizim, hukuki durum bu. Oyuncuyla da 4 yıllık sözleşme yaptık. Hatta bu sezonun ilk bir aylık döneminin sonrasında Culio bana gelerek bu sözleşmeyi 5 yıla çıkarmamızı istedi. Ben de tamam dedim. Ama daha sonraki süreçte özellikle Galatasaray teknik direktörünün (Arda gitmese Culio'yu vermeyecektik) yönünde açıklamaları oldu, bizim oyuncumuzun kafası karıştı. Sonuçta da oyuncu bana bir ay önce (Galatasaray beni istiyor sezon sonu dönmek istiyorum) dedi.''

Türkmen, Culio'nun kendisiyle konuşmasının ardından dünkü maç sonrası yaptığı açıklamaları eleştirerek, şunları kaydetti:

''Kendisine konuşmamızda sezon sonu oturup konuşacağımızı söyledim. Hatta (Orduspor'un üzerinde hiçbir oyuncu olamaz, siz giderseniz yerinize üç Culio getiririm) dedim. Ama dünkü maç sonrası yaptığı açıklamaların ne yeri ne de zamanı. O yüzden hocaya söyledim, Culio'yu Galatasaray maçında oynatmayacağız. Hukuken haklar bizde olsa bile gitmek isteyen futbolcuyu tutamazsınız. Futbolcu (ayağım çekiyor) der, oynamaz. Hangi düşüncelerle bu açıklamayı yaptı bilmiyorum ama doğru olmamıştır.''

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN