Mourinho'dan yine ilginç açıklamalar

Mourinho'dan yine ilginç açıklamalar
Cuma 04.05.2012 11:27

İspanya Birinci Futbol Ligi'nde (La Liga) bitime 2 hafta kala şampiyonluğunu ilan eden Real Madrid'in Portekizli Teknik Direktörü Jose Mourinho, diğer liglerin kendisini motive etmediğini söyledi.

Portekiz'in SIC televizyonuna konuşan Mourinho, ''Benim için önem arz eden tüm liglerde şampiyonluk kazandım. Ülkemin liginde ve Avrupa'nın en önemli 3 liginde şampiyonluğa ulaştım. Başka ülkede bir takımı şampiyonluğa taşımayı amaçlamıyorum. Beni motive eden başka lig yok'' dedi.

La Liga'da Real Madrid'in başında şampiyonluğa ulaşan Mourinho, ülkesi Portekiz'de Porto, İngiltere'de Chelsea ve İtalya'da İnter'i şampiyonluğa taşıyarak 4 farklı ülkede çalıştırdığı takımları şampiyon yapan teknik direktörler arasına girmişti.

Mourinho, açıklamasında ''sadece Barcelona'nın oynadığı futbolu öven'' yorumcuları da eleştirdi. Jose Mourinho, ''Takımım, tarihte en iyi futbol oynayan takımlar arasına girdi. Ancak bazı aydınlar dünyada tek bir tarz futbol olduğunu düşünüyor. Ancak bu kişiler futbolu Google'dan öğreniyor, ancak hiçbir şey bilmiyorlar'' görüşünü savundu.

Barcelona ile aralarındaki rekabetin süreceğini belirten Mourinho, ''Barcelona karşısında galip gelmek övgüyü hak ediyor. Büyük bir kulüpler ve öyle kalacaklar. Biz, çalışmaya devam edeceğiz ve gelecek sezon da şampiyon olmaya çalışacağız'' diye konuştu.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN