"Ballon d'Or Ronaldo'nun hakkı"

"Ballon d'Or Ronaldo'nun hakkı"
Salı 15.05.2012 19:22

Real Madrid teknik direktörü Jose Mourinho, Ballon d'Or ödülünü Messi'den çok Cristiano Ronaldo'nun hak ettiğini iddia etti.

Messi geçtiğimiz ocak ayında dünyanın en başarılı futbolcusu olduğuna dair art arda üçüncü ödülünü alarak Michel Platini'nin 1983-85 yıllarında aldığı art arda iki ödül rekorunu kırmıştı.

Fakat Mourinho bu konuda farklı düşünüyor. Mourinho'ya göre Ronaldo, Ballon d'Or veya Yılın Futbolcusu ödülünü Messi'den daha fazla hak ediyor.

Ronaldo'nun 46 gollük başarısı Messi'nin 50 gollük rekorunun gerisinde kalsa da Mourinho'ya göre 46 golün Madrid'e şampiyonluğu getirmesi sebebiyle Messi'nin 50 golünün bir anlamı kalmamış.

"Messi hiçbir değeri olmayan 50 gol attı, tıpkı geçen sene Ronaldo'nun 42 gol atıp şampiyonluğu kazanamadığı zamanki gibi" diyen Mourinho, La Liga'da Madrid ile elde ettiği şampiyonluğun kazandığı en zor şampiyonluk olduğunu belirtti.

Ayrıca, 49 yaşındaki teknik adam Portekiz gazetesi Record'a yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Bu, kazandığım yedi kupa arasında kesinlikle en zor olanıydı. Diğerlerinden daha zordu çünkü rakibimiz son birkaç yıldır dünyanın en iyi takımı olarak gösterilen ekibiydi."

"Önemli olan ligi şampiyon tamamlamak, daha güzel olanıysa bunu 100 puan toplayarak başarmaktı" diyerek 100 puan başarısına da değinmeden geçemeyen Mourinho bu başarılarının kulüp ve futbol tarihe geçeceğini "Madrid 32 lig şampiyonluğu yaşadı ama bu takımın ilk akla gelecek şampiyonluğu 100 puan toplayarak aldığı olacak" sözleriyle dile getirdi.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN