Web Sürümüne Geç

Ronaldo 2003'te Barça'nın kapısından dönmüş

Ronaldo 2003'te Barça'nın kapısından dönmüş
Çarşamba 23.01.2013 15:32

Barcelona'nın eski başkanı Joan Laporta, 2003 yılında Cristiano Ronaldo'nun transfer edilmesinin söz konusu olduğunu fakat o sıralar ücreti karşılayamadıkları için vazgeçmek zorunda kaldıklarını söyledi.

Barcelona'nın eski başkanı Joan Laporta, İspanyol radyosu Al Primer Torque'a verdiği röportajda 2003 yılında Cristiano Ronaldo'yu Manchester United'ın ödediği 15 milyon euro'luk ücretten daha az bir maliyetle transfer etme şansları olduğunu fakat transfer bütçesi aştığından vazgeçildiğini açıkladı.

"Menajer Jorge Mendes, Ronaldo'yu bize önerdi, hem de Manchester United'ın ödediği 15 milyon euro'dan daha az bir fiyata" diyerek büyük bir fırsat yakaladıklarını dile getiren Laporta, Deco da dahil olmak üzere birkaç transfer yaptıklarını ve bu nedenle transfer bütçesi aşıldığını, Ronaldo'nun transfer edilmesi fırsatını da kaçırdıklarını ifade etti.

2003-2010 yılları arasında Katalan ekibin başkanlığını yapan Laporta, AC Milan'ın sahibi Sylvio Berlusconi'nin de Kaka'yla ronaldinho takası için kendilerine 2009'da teklifte bulunduğunu belirtti.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN